Справа про вбивство болгарської студентки: у суді допитали свідків

На судовому засіданні свідки зі сторони обвинувачення точних деталей подій пригадати не змогли. Вони послалися на те, що справа триває вже досить довго. Станом на вересень 2017-го року один із свідків Ярослав Кульчицький був заступником начальника Івано-Франківського відділу поліції. Чоловік розповідає, що в його посадові обов’язки входило керівництво слідчим підрозділом, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“П’ятого числа я не пригадую, чи була якась оперативна нарада. Швидше всього, що це була нарада в плані слідчого відділу, якщо й була, я не пам’ятаю. Протокол не складався. А шостого, скажімо так, була нарада у міському відділі поліції”, – говорить свідок Ярослав Кульчицький.

Ще один свідок – слідчий Роман Павлюк – у 2017-му році двічі проводив огляд місця події. Зокрема, оглядав квартиру, яку на той час орендував Ельдар Астанов. Також він оглядав ліс у Городенківському районі, де знайшли закопані речі загиблої.

“Як я пригадую, в приміщенні цієї квартири був сам Астанов, так само була і жінка, яка здавала в оренду квартиру. Дозвіл ми отримали або від нього, або від жінки, або від обох одночасно”, – говорить свідок.

Адвокат Ельдара Астанова Ровшанбек Розметов подав клопотання про примусовий допит свідка Ірини Овчар. На судове засідання вона не з’явилася.

“Ви бачите, що слідчі, де потрібно пам’ятають, як проводився огляд, наприклад. А де не потрібно, то вони не пам’ятають. Тому я наполягаю на допиті свідка Овчар Ірини, оскільки вона була присутня під час огляду квартири Астанова 06.06.2017 року, і думаю, що вона надасть більш об’єктивні показання у справі”, – сказав адвокат.

Колегія суддів це клопотання затвердила. Жінці надішлють письмову ухвалу, а через повторну неявку до суду її допитають примусово.

Нагадаємо, що студентка з Болгарії Дішлі Еля Зія зникла в ніч на перше червня 2017 року. Її тіло, запаковане у валізу, знайшли через 12 днів у ставку села Світанок Рогатинського району. Тоді за підозрою умисного вбивства правоохоронці затримали студента з Туркменістану, співмешканця та одногрупника загиблої Ельдара Астанова.

14 червня 2017 року Івано-Франківський міський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Через рік і 8 місяців судового розслідування Астанова випустили із СІЗО. Таке рішення ухвалив обласний апеляційний суд 24 липня.

5 вересня колегія суддів, яка розглядала справу в Івано-Франківському міському суді, заявила про самовідвід. Тепер справу Ельдара Астанова розглядають у Богородчанському районному суді.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!