Про це у спільноті Комуналка ІФ написала Віра Добжинецька.

“Дана знахідка дуже важлива та цікава для нашого міста, адже це частина нашої історії та ще одна майбутня унікальна туристична родзинка Івано-Франківська. Щоб вберегти її від можливих пошкоджень морозами та опадами, на зимовий період її на замовлення ДЖКПБ буде законсервовано”, – йдеться у повідомленні.

Те, що об’єкт буде законсервований аж ніяк не означає припинення робіт. За цей час спільними зусиллями архітекторів та громадських активістів буде підготовлено проекто-кошторисна документація і тоді роботи з реконструкції відновляться.

Нагадаємо, у червні в середмісті Івано-Франківська комунальники знайшли унікальну історичну знахідку – частину Тисменицької брами 17 століття. Її виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки.

В планах – зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.


Довідка:

В давнину місто замикали три величні брами: з північного боку — Галицька (Львівська) брама, з південно-західного боку — Тисменицька (Кам’янецька) і з південно-східного — Вірменська (Заболотівська).

Від кожної брами було перекинуто довгий дерев’яний міст через рів, наповнений водою, і тільки за допомогою цих мостів можна було потрапити до міста. Над брамами вміщувались величезні чорні мармурові таблиці із золотими написами.

Тисменицька брама – ренесансна прямокутна триярусна споруда з наскрізним арковим проїздом, увінчана високою вежею з банею та шпилем.