Скандальна ексголова адміністративного суду подала у відставку

На засіданні Вищої ради правосуддя 18 червня розглянули матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням її власної заяви про звільнення у відставку.

Тому Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Лучко Оксану Олександрівну з посади судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду у відставку, інформує “Галка”.

Додамо, що Оксана Лучко у 2015 році після згоди “люстраційного комітету” очолила Івано-Франківський окружний адміністративний суд. У 2017 році її притягнули до дисциплінарної відповідальності – оголосили сувору догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців. Лучко не взяла самовідвід у справі, в якій фігурантом був її батько (його фірма була боржником перед Пенсійним фондом), пишуть Версії з посиланням на Галку.

Також, як пишуть місцеві ЗМІ, Лучко у свій час прийняла кілька рішень на придушення Майдану. Перше рішення Оксана Лучко прийняла 22 січня 2014 року за позовом Долинського міжрайонного прокурора Івано-Франківської області з адміністративним позовом до Долинської міської ради про визнання незаконним пунктів 2, 3 рішення ради “Про суспільно-політичну ситуацію”. Зокрема, прокуратура оскаржила вимогу Долинської міської ради до керівництва райдержадміністрації, РВ УМВС, МРВ УСБУ, міжрайонної прокуратури з вимогою не чинити в жодній формі перешкоди вільному волевиявленню громадян Долинського району, які бажають взяти участь в мирних акціях протесту. Крім того, Долинська міська рада звернулася до органів ліцензування в сфері пасажирських перевезень, транспортної інспекції та ДАІ з вимогою не чинити перешкод перевізникам, що забезпечують підвіз громадян до Києва.

23 січня 2014 року Лучко винесла постанову іменем України, якою задовольнила позов прокурора міста Яремче. Прокурор тоді оскаржив рішення Яремчанської міської ради “Про вимогу підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом” від 25 листопада 2013 року.

18 лютого вона задовольнила позов Коломийського міжрайонного прокурора про визнання протиправним та скасування рішення “Про суспільно-політичну ситуацію”, яке прийняла Коломийська районна рада 11 грудня 2013 року.