https://healthday.in.ua/images/zakhvoryuvannya/dieta-posle-infarkta-miokarda.jpg

Цьогоріч практично не виділено коштів на закупівлю стентів для лікування гострого інфаркту міокарду, пишуть Версії з посиланням на  Фірткe.

Сьогодні відбудася прес-конференція присвячена фінансуванню кардіологічної галузі міста.

За словами медиків, через нефінансування ургентна допомога пацієнтам з інфарктом міокарду стає неможливою, або ж надаватиметься лише на платній основі.

За словами заступника головного лікаря Олега Ціхоня, минулого тижня виникли проблеми з медикаментами для операцій при гострому коренарному синдомі. До слова, міська лікарня єдина в області, яка проводить такі оперативні втручання.

Наразі цю проблему вдалося швидко вирішити, з міського бюджету виділити 190 тисяч на медикаменти, допоки не пройдуть державні закупівлі.

“Ця проблема залишиться, адже цих закуплених стентів  стане лише на місяць. Зараз виділено 190 тисяч, чекаємо ще 200 тисяч з міського бюджету”, – сказав Ціхонь.

Загалом, медики на ці кошти планують закупити 40 стентів. Минулого року в Івано-Франківську провели 400 таких операцій. За два місяці з початку року до лікарні потрапило 67 пацієнти з інфарктом міокарда.

“Вчора ми використали останній стент. Сьогодні ми вже отримали закуплені 10 стентів. І ще до кінця тижня очікуємо кошти для закупівлі 30 стентів”, – наголосив О. Ціхонь.

При портебі пацієнт може сам закупити стенти, але така операція є дороговартісна. Лише один стент коштує 4900 грн., а загалом собівартість операції 15 тисяч. Також медики очікують кошти із обласного бюджету.

За словами лікаря-хірурга Олега Атаманюка, із 3,5 млн. гривень, виділених обласним бюджетом на «Регіональну цільову програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2016-2020 роки», на закупівлю стентів для лікування гострого інфаркту міокарду виділено 300 тисяч, це при тому, що раніше узгоджувалась сума 1,5 млн. грн.