Тимчасово призупинена робота зі споживачами, а консультації з питань, що їх турбують, надають в телефонному режимі. Працівники, які через відсутність транспортного сполучення не можуть дістатися до роботи, пішли у чергові відпустки, а іншим, не задіяним у робочих процесах, згідно з законодавством оформляють так званий простій з частковим збереженням заробітної плати, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.     

Навіть під час карантину місто і його мешканці продовжують жити, тож мають працювати служби, які забезпечують цю життєдіяльність.

Треба надавати комунальні послуги, постачати споживачам електроенергію, воду, газ тепло, вчасно реагувати на різні аварійні ситуації, прибирати і вивозити сміття. Окрім цього, у зв’язку з поширенням коронавірусу, постала необхідність проведення дезінфекційних робіт, які також лягли на плечі комунальників. Фактично, зараз вони єдині, що ось уже другий тиждень цим займаються. Спершу для цього не було необхідних матеріалів та засобів, зараз їх теж не завжди вистачає, але роботи тривають.

Михайло Смушак, директор міського Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою

Як повідомив директор міського Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, наразі централізовано закупили 120 банок дезінфікуючого засобу «Дезаріус хлор». У кожній банці по 370 таблеток.

Одну-дві таких таблеток розчиняють на 10 літрів води, щоб дезінфікувати під’їзди житлових будинків, лавочки, дитячі та спортивні майданчики, дороги, тротуари, контейнерні майданчики, інші місця масового скупчення людей.

Також комунальники отримали дві тонни гіпохлориду натрію, одну тонну очікують і замовили ще три тонни цього дезінфікуючого засобу. Засоби дезінфекції власним коштом також закуповують й комунальні підприємства та їхні підрядники. Асоціація ОСББ централізовано закупила препарати «Хлоротоїн» та «Біомой».

«Муніципальна дорожня компанія» минулого тижня переобладнала три свої машини, які почали мити вулиці, тротуари та площі. Спершу водою, а потім і дезінфікуючими засобами. Правда, погода внесла свої корективи, падав то дош, то сніг, і роботи з миття та дезінфекції тимчасово довелось призупинити, але вже цього тижня їх відновили.

Як повідомив директор МДК Віталій Бурко, 15 двірників та 10 асфальтобетонників, які проживають у селах, і не можуть зараз добратися до роботи, пішли у відпустки. Натомість до проведення дезінфекції об’єктів благоустрою залучили працівників аварійної бригади, які ремонтували знаки, огородження, лавочки, зупинки. Тож тепер вони їх двічі на день обробляють дезінфікуючими засобами. Також на прибирання міста уже виїхали три порохотяги та два механізми «Скандія»

Віталій Бурко, директор КП «Муніципальна дорожня компанія»

Роботи з дезінфекції житлового фонду проводять їх управителі та їхні підрядники. За словами директорки КП «Теплий дім» Наталії Ярощук, не чекаючи допомоги, підприємство на понад 30 тисяч власних коштів закупило дезсередники та засоби захисту для працівників, які проводять дезінфекцію будинків.

Щоправда, через карантин і відсутність транспортного сполучення з містом, із 200 прибиральників на роботу можуть добиратися лише 90, тож підприємство залучило тимчасових працівників.

Наталія Ярощук, директорка КП «Теплий дім»

Одночасно продезінфікувати всі 619 будинків, які є в управлінні підприємства, просто не можливо, але кожен будинок за графіком дезінфікують двічі на тиждень. Щоб пришвидшити роботу, закупили бачки і розпилювачі.

Також працівники протирають перила на сходових маршах, дезінфікують кабіни та кнопки ліфтів. Проводять дезінфекцію дитячих майданчиків, але задля безпеки ними зараз користуватися не варто, бо вірус дуже довго «живе» саме на металевих поверхнях.

А працівники та підрядники КП «Дирекція замовника», за словами його керівника Василя Білика, 95 під’їздів будинків, які перебувають в управлінні підприємства, продезінфікували впродовж двох днів і періодично робитимуть це й надалі.

Василь Білик, директор КП «Дирекція замовника»

Дезінфекцію контейнерних майданчиків та сміттєвих контейнерів на них проводять 8 працівників «АТП-0928» і двоє працівників «Автоколони «2222». П’ять працівників КП «Багоустрій» дезінфікують зупинки громадського транспорту, а також лавочки і сміттєві урни у скверах. КП «Центр розвитку міста та рекреації» до дезінфекції об’єктів благоустрою Центрального міського парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, Центрального міського озера на вул. Мазепи та «Німецького озера» у Пасічній, скверів «Первоцвіт», Військових ветеранів та Привокзального скверу залучило шість працівників. «Будинок смутку» та територію Меморіального скверу дезінфікують двоє працівників «Міської ритуальної служби».

А працівники «Міської аварійно-рятувальної служби» у понеділок впродовж п’яти годин проводили дезінфекцію приміщень міськвідділу поліції.

За словами керівника «МАРСу» Олега Бевського, співробітники підрозділу цієї комунальної установи також оперативно виїжджатимуть для проведення дезінфекції будинків, мешканців яких госпіталізовуватимуть з підозрою на коронавірус. Для цього у них є відповідне обладнання та спеціальні військові захисні костюми, створені оперативні групи, які готові у будь-який час реагувати на такі виклики.

Іван ГІРАК

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!