Цього року конкурс краси проходить на фоні протестів консервативних мусульман.

Позавчора відкрився 63-й конкурс «Міс світу», який через протести мусульман був перенесений з Індонезії на Балі, передає УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

Раніше для уникнення конфліктів з мусульманською частиною населення вже було скасовано традиційне дефіле конкурсанток у купальниках. Втім , тоді співробітники оргкомітету конкурсу в Індонезії заявили, що рішення скасувати цю частину змагання було прийнято ще на етапі переговорів про його проведення і з протестами ніяк не пов’язано.

Ісламська рада Індонезії вимагала повністю заборонити проведення конкурсу на території країни. В організації заявили, що він пропагує гедонізм, матеріалізм і споживацьке ставлення до жінок і подає поганий приклад молодим мусульманкам.

За офіційними даними, у конкурсі цьогоріч візьме участь 131 учасниця. Україну представляє 21-річна Анна Заячківська.

Нагадаємо, що спочатку фінал «Міс світу-2013» планувалося провести в околицях Джакарти. Проте, протягом тижня тисячі мусульман протестували проти проведення конкурсу через його «аморальність». Тож уряд країни вирішив перенести захід на острів Балі, де місцеві жителі більш лояльно налаштовані по відношенню до нього.

За даними індонезійських ЗМІ, церемонія відкриття «Міс світу» транслювалась у 186 країнах.

Перші етапи конкурсу « Міс світу» в 2013 році розпочнуться 10 вересня. При цьому під Джакартою планувалося проводити тільки його пізні етапи, в тому числі запланований на 28 вересня фінал.