На засіданні виконавчого комітету заслухали звіт Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції за 2018 рік.

Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція об’єднує два відділи – еколого-натуралістичний та зоолого-рослинницький, в яких функціонує 70 гуртків, де займається 1070 дітей. 52 гуртки (775 дітей) працює на базах закладів загальної середньої освіти, 7 гуртків (155 дітей) – на базах закладів дошкільної освіти, 6 гуртків (78 дітей) – у клубах за місцем проживання і 5 гуртків (62 дітей) – на базі МДЕС, пишуть Версії.

38 вихованців станції стали переможцями міжнародних конкурсів.

Ппротягом двох останніх років гуртківці МДЕС привозять гран-прі із Всеукраїнського конкурсу флористики і фітодизайну. Композиції «Гуцульська джирга» та «Станіславська мармуляда» високо оцінені членами міжнародного журі. Вимоги до цих робіт були дуже високими, оскільки вони повинні відповідати всім правилам і вимогам флористики.

«З 2015 року МДЕС є учасником міжнародної програми GLOBE. У рамках цієї програми у нас налагоджена тісна співпраця зі школою с.Шааб в Ізраїлі. Ми проводимо багато скайп-зустрічей, телефонних розмов, обмінюємося даними досліджень. Весною 2018 року наші вихованці разом із педагогами відвідали Ізраїль. Для нас були організовані цікаві екскурсії, зустрічі, вечори відпочинку. Ми побували у всіх куточках Ізраїлю, відвідали Палестину та Йорданію. Незабутні враження залишилися від перебування на Святій Землі. Для дітей та педагогів – це найприємніші спогади, море позитивних емоцій та стимул до подальшої співпраці», – відмічає керівник станції Ганна Левицька.

Завдяки міжнародній програмі GLOBE міська дитяча екологічна станція стала відомою не тільки в місті, області, Україні, але й у світі. Міжнародним центром GLOBE (США) за підсумками 2018 року вона визнана найкращим закладом України, нагороджена золотою медаллю та занесена на віртуальну дошку пошани.

«Нещодавно також стало відомо, що Європейська фенологічна компанія визнала МДЕС найкращим закладом України за фенологічними спостереженнями та нагородила золотою медаллю», – додає Ганна Левицька.

Зараз заклад включений у Всеукраїнський проект «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди». У лютому станція приєдналась до міжнародної акції «Кліматична угода по школах 2019-2025 рр.» . Це глобальна компанія по зменшенню вуглекислого газу в атмосфері.

Керівники гуртків МДЕС проводять багато майстер-класів, екологічних рейдів, виставок, екскурсій, відкритих занять. Вже стало доброю традицією у грудні кожного року проводити загальноміські майстер-класи «Дивосвіт різдвяного затишку». У 2018 р. їх відвідало більше 200 дітей.

На території МДЕС функціонує єдина в місті навчально-дослідна земельна ділянка, яка служить своєрідною лабораторією для проведення дослідних робіт дітьми. До її складу входять теплично-парниковий комплекс, аромостежка «Зелена аптека», стежина відчуттів, дендрарій, плодовий сад та куточок живої природи. Протягом 5 останніх років ця навчально-дослідна земельна ділянка займає 1 місце на всеукраїнському конкурсі.