У п´ятірку найгірших регіонів України за підсумками роботи в першому півріччі увійшли Закарпаття, Херсонщина, Волинь, Львівщина та Сумщина .

Про це свідчить зведений рейтинг, складений Кабінетом Міністрів України, який мають «Коментарі».

Як випливає з документа, ефективність керівників регіонів оцінювалася за вісьмома критеріями соціально-економічного розвитку.

Так, найгірші оцінки в рейтингу отримав губернатор Сумської області Юрій Чмирь. Область посіла 27-місце за провал в таких напрямках, як державні фінанси, розвиток споживчого ринку, а також ринку праці.

Прикарпаття заледве не попало до аутсайдерів. Так, наша область зайняла у зведеному рейтингу 22-у позицію: 15-е місце за напрямом “Економічний розвиток”, 19-е – “Інвестиційна та інноваційна діяльність”, 24-е “Споживчий ринок”, 19-е – “Населення та ринок праці”, 5-е – “ЖКГ”, 20- е – “Захист прав дитини” та 15-е – за “Рівннем злочинності”.

Друге місце з кінця зайняв губернатор Львівщини Юрій Шемчук, «забезпечивши» відставання регіону за економічними показниками.

Волинська область посіла 25-е місце, продемонструвавши відставання в інвестиційно -інноваційній діяльності, житлово-комунальному господарстві, захисті прав дітей і за показником рівня злочинності.

Херсонщина опинилася на 24-му місці за провал в інвестиційній діяльності, захисті прав дітей, ЖКГ, споживчому ринку і т.д.

23-е місце дісталося Закарпатській області, яка показала незадовільні результати за показниками рівня злочинності, щодо захисту прав дітей, розвитку споживчого ринку.
У той же час, лідерами щодо соціально-економічного розвитку за перше півріччя 2013 стали: Київ – 1-е місце, Севастополь – 2-е місце, Крим – 3-е місце, Рівненська область – 4-е місце, Київська область – 5-е місце.