Згідно з рейтингом виконання Закону «Про доступ до публічної інформації» в 2012-2013 роках найбільш закритими органами місцевої влади в Україні названо Чернівецьку ОДА та Івано-Франківську міськраду

Про це повідомив директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран, пишуть Коментарі.

Моніторинг виконання 650 органами влади закону про доступ до публічної інформації проводився з червня 2011 року. Згідно з їхніми результатами, в 2012-2013 роках самими відкритими стали Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська області, а самими закритими – Тернопільська, Закарпатська та Одеська.

Серед облдержадміністрацій самими відкритими визнані Сумська, Запорізька та Тернопільська, а найбільш закритими – Чернівецька ОДА, Рада міністрів Криму та Житомирська ОДА.

Що стосується міських рад, то найбільш відкритою визначена Сумська міськрада, а також Запорізька і Хмельницька. Водночас найбільш закриті міські ради в Івано-Франківську, Дніпропетровську та Сімферополі.

 

Крім того, моніторинг визначив п´ять найбільш закритих тем, на які чиновники найбільш неохоче відповідають. Серед них – забезпечення органами місцевої влади мовних прав громадян України, процедури проведення державних закупівель та інформація про бюджет, оздоровленні дітей, декларації державних службовців, а також фінансуванні медичної галузі, зокрема, кількості коштів, витрачених на закупівлю ліків для хворих на ВІЛ / СНІД , гепатит і онкохворих.

Нагадаємо, сьогодні керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско оприлюднив результати виконання закону про доступ до публічної інформації.

За його даними, минулого року Адміністрація Президента надала відповіді на 3,5 тис. запитів громадян. При цьому на запити ЗМІ адміністрація дала 219 відповідей, на підставі яких вийшло приблизно 50 новин у вигляді повідомлень, журналістських розслідувань або телевізійних сюжетів.

Всього за 2012 рік органами влади було надано 43 тис. відповідей на запити, причому кожен третій запит приходить до органів влади електронною поштою.