Замість дотування та відродження вугільної галузі на Донбасі, за бюджетні кошти, пропоную розпочати реалізацію НОВОЇ ІНОВАЦІЙНОЇ Державної програми розвитку відновлювальної енергетики – ВДЕ (відновлювальних джерел енергетики), а вугільну галузь пустити на повну самоокупність та приватизацію.

Китай, відмовився від дотування вугільної галузі на користь ВДЕ.

Інвестує мільярди доларів не в землю, а новітні технології, ноу-хау, ВДЕ.

Будує нові заводи, виробництва, ноу-хау, високу науку, по розбудові системи ВДЕ Китаю.

Приклад по Україні: якби, яничара і азаров у 2013 році витратили бюджетні 15 млрд.грн. (по тодішньому курсу 8, це =2 млрд. доларів США), не на “розпилювання” дотацій вугільної галузі, а на фінансування державної системи ВДЕ, то на цю суму інвестицій щорічно, можна протягом 5 років добувати до 35-40% всієї енергетики в державі, усунувши долю вугілля в енергоенергетиці до мінімуму – 30%. Паралельно можна продавати ліміти на викиди СО2 (вугликислого газу) України в атмосферу – Японії або іншим державам!

Я б на місті Уряду, залишив би у державній власності лише рентабельні шахти, а всі збиткові і дотаційні (та окуповані) виставив би на відкритий аукціон, дохід від яких би цілеспрямовано та адресно направив на розвиток ВДЕ України – державної структури. Будівництво вітчизняного іноваційного виробництва.

Потрібно лише почати!

Але, для того потрібен уряд перспективи, а не загнивання!“, – пише Романюк на Фіртці