6

Найголовніші – це допомога учасникам АТО, “Лікарняна каса Прикарпаття”, приймальня народного депутата Юрія Солов’я, юридична допомога та консультації щодо проблем жкг, проект з утеплення багатоквартирних будинків тощо.

Зокрема, Михайло Вовк, – начальник юрвідділу “Лікарняної каси Прикарпаття” розповів, що головною метою проекту є допомога у разі хвороби.

По-суті це – об’єднання потенційних пацієнтів, які не чекають милостині від держави, а своїми зусиллями та коштами забезпечують своє лікування. Лікарняна каса, у випадку хвороби, забезпечує хворого медикаментами, допомагає у проведенні досліджень, витратними матеріалами.

9

Лікарняна каса працює за принципом солідарності та взаємодопомоги. Ставши членом Лікарняної Каси Прикарпаття, людина сплачує лише членські внески, а всі витрати, пов’язані з її лікуванням, бере на себе Лікарняна каса.

«Якщо людина потрапляє в лікарню, в неї пропадає необхідність купляти медикаменти. Усі необхідні речі доставляються їй в палату», – розповів ударівець Михайло Вовк.

Серйозну роботу, як і тисячі волонтерів в країні, проводять ударівці по допомозі бійцям АТО та постраждалим від трагічних подій на Сході. Зокрема, проводиться збір необхідних речей у Німеччині та Україні для передачі бійцям та біженцям. Цим напрямком займається німецький волонтер Курт Зіммхен, який ось уже більше року допомагає потерпілим від протистояння українцям.

11

Також працює проект із медичної реабілітації бійців. Наразі ударівці працюють над тим, аби відправляти прикарпатських поранених зі Сходу у німецькі клініки для лікування. Проект уже запущено, тож найближчим часом така можливість буде у десятків бійців АТО.

8

Попри це, партійці працюють і в житлово-комунальній галузі. Мешканці міста можуть отримати консультації фахівців Центру енергозбереження “Тепла оселя”, аби взяти участь в утепленні свого житла на умовах співфінансування. Таку роботу ударівці проводять ось уже другий рік, за їх ініціативи в обласному центрі вже утеплено з десяток будинків. Окрім того, кваліфіковані юристи нададуть фахову допомогу з питань ЖКГ.

10

Ярослав Дарвай, керівник напряму надання юридичних консультацій з питань ЖКГ розповів, що головне в його роботі надати юридичний супровід та на практиці допомогти у вирішенні проблем людей у сфері ЖКГ.

«Консультації, вирішення проблем, звернення до суду, супровід у суді – це наша робота на майбутнє, з таким ми стикаємося щодня, адже проблем в людей тільки більшає. Тим не менш, їх має хтось допомагати вирішувати», – каже Ярослав, і сподівається на розуміння громади щодо того, що усі проблеми не вдасться одразу вирішити, адже допомога носить в основному консультативний характер. Але й це вже немало, адже в багатьох випадках людина просто не знає куди і як звертатися для того, щоб розв’язати проблему.

Разом з тим, в офісі партії «УДАР» працює приймальня народного депутата Юрія Солов’я. Жодне конструктивне, правильно оформлене звернення чи пропозицію громадян ударівці без уваги не залишатимуть. Чимало з них знайдуть відображення у нових законах чи підзаконних актах.

2

Юрій Соловей, народний депутат України, член депутатської групи «УДАР» у ВРУ розповів, що його головне завдання – це реагування на потреби людей та їх звернення. Однак, дуже важливо також брати законотворчі ініціативи знизу та лобіювати їх в парламенті чи уряді.

«… наша мета чути думки людей, чути ті питання і проблеми, які їх хвилюють і намагатись їх реалізовувати у вигляді законопроектів, інших нормативних актів… По лінії уряду просувати ці речі, для того, щоб інтереси людей були відображені якомога чіткіше», – розповів ударівець. Щотижня його помічники проводитимуть прийоми громадян з відповідними зверненнями, особисті прийоми проводитиме й депутат, незважаючи на те, що обраний до парламенту він не від Івано-Франківського округу, а від округу номер 89(Верховина, Косів, Снятин).

Кураторів всіх проектів партії “УДАР” можна знайти у центральному офісі політсили в Івано-Франківську. Громадська приймальня працює за адресою: м. Івано-Франківськ, вул.. Пд. Бульвар, 22, 2 пов. по буднях з 12-ої до 17-ої години.

7