Про це повідомили в Регіональній газової компанії, до якої входять близько 20 облгазів.


Як будуть розраховувати вартість послуги

Вартість послуги за доставку газу будуть розраховувати індивідуально для кожного споживача. А розмір плати буде залежати тільки від обсягу споживання.

«За основу береться обсяг споживання протягом усього року. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року», — сказано в повідомленні.

Для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу в рік, або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не буде перевищувати 16 грн.

Найвищі тарифи будуть у Миколаєві (15,4 грн), Чернівцях (14,8 грн), Івано-Франківську (14,1 грн), найнижчі – у Харкові (4,2 грн), Кривому Розі (4,9 грн) і Дніпрі (7,8 грн). При цьому тарифи не будуть залежати від сезону.

У РГК рекомендують споживачам з газовою плитою або колонкою платити єдиним платежем за квартал, півроку або рік. Тоді економія на комісії складе 100-200 грн на рік, оскільки комісія в багатьох банках становить більше, ніж сума самого тарифу.

При цьому споживачам з газовими лічильниками, хто за фактом не користувався послугою газу в певний період, все одно доведеться платити за транспортування газу.

Наступного року, обіцяють у компанії, плата за доставку газу буде скорегована відповідно до фактичного обсягу споживання.

У січні платіжки будуть містити таку інформацію: перша — за споживання газу у грудні. Вона враховуватиме плату і за ресурс, і за його розподіл. У такій формі вона надійде востаннє.

У другій січневій платіжці буде відображено суму, яку споживач має заплатити за доставку газу за поточний місяць. Її треба буде оплатити до 20 січня, пише Курс.

Надалі споживачам приходитимуть дві окремі платіжки за газ – за спожитий об’єм газу і за його доставку. У лютневій платіжці за спожитий у січні газ вже не буде вказано плату за доставку. Її треба буде оплатити окремою платіжкою до 20 лютого.

Розмір плати за доставку газу залежить від обсягу споживання і тарифу, який встановила НКРЕКП. Її розраховують індивідуально для кожного клієнта. За основу беруть обсяг споживання газу за минулий рік, множать на тариф на доставку і результат ділять на 12 рівних платежів, які належить сплачувати щомісячно впродовж року.

Наприклад, за минулий рік домогосподарство спожило 200 кубометрів газу. Із січня тариф на доставку газу для цієї області встановлено на рівні 1,00 гривні за кубометр. Отже, щомісяця за доставку газу таке домогосподарство сплачуватиме 16,6 гривень.

Що більше газу спожито у 2019 році, то більше доведеться платити за його доставку у 2020-му.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за квартал, пів року або навіть рік. Так вони зменшать свої витрати на комісії при здійсненні платежів.

“Це нова практика, тож треба було із чогось починати, — коментує Експресу експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич. — Укладаючи угоду про Асоціацію із ЄС, Україна зобов’язалася відокремити ціну газу як товару від ціни розподілу. Фактично на практиці це вже реалізовано, бо є оператори, які постачають газ, а є оператори, які розподіляють його між кінцевими споживачами”.

Якщо людина не користується газом, наприклад, поїхала за кордон, то є два варіанти розв’язання проблеми з оплатою. Перший — відмовитися від газу. Для цього слід написати заяву, тоді приїде представник газорозподільної компанії і поставить пломбу. Другий — сплачувати рівними частинами за доставку газу, виходячи із минулорічного споживання. Тоді на наступний період обсяг споживання буде істотно менший, а отже — і плата за його доставку також.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 24.12.2019 року № 3023 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Івано-Франківськгаз»:

  • з 01 січня 2020 року розмір тарифу на послуги розподілу природного газу складає 1,20 грн. з урахуванням ПДВ за 1 кубічний метр замовленої потужності,
  • з 01 липня 2020 року розмір тарифу на послуги розподілу природного газу складатиме 1,50 грн. з урахуванням ПДВ за 1 кубічний метр замовленої потужності.

Фактично необхідний тариф розрахований у розмірі 4,128 грн за 1 куб. м з урахуванням ПДВ, йдеться на сайті компанії.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!