Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю

Про це кореспондентам Суспільного розповіла жителька мікрорайону Надія Гонтар.

Жінка каже, що дорогу розблокують після того, як влада пообіцяє з’ясувати причину підтоплень.

Будинки на вулиці Зелена у Підгірках третій рік поспіль підтоплює під час весняних дощів. Жителька мікрорайону Стефанія Неспляк, яка придбала тут будинок у 1979-му році, пригадує, що вперше їхнє подвір’я затопило у 2008-му. Сьогодні в її будинку затоплений підвал. Жінка каже, що вода зникне, коли спаде рівень води у річці Млинівка. За її словами, сьогодні рівень води вже на 20 см більший за норму.

Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю

“Ми писали листи і просили, аби знайшли причину, чому десять років вода стікала, а зараз вона стоїть і нас заливає . Вони не шукали, а почали чистити. Добре, ми пустили, ми дали свої городи. Вони чистили, проте вода була”, – розповідає Стефанія Неспляк.

На подвір’ї Надії Гонтар води сьогодні немає. Минулого року затопило кухню та гараж – більше півметра води трималося в будівлі місяць. Готувати їсти жінка не могла – каже, годували сусіди. Спала на другому поверсі. В кухні через вологість з’явився грибок, а в гаражі відпадає штукатурка. Допомоги від влади Надія не отримала.

“Гроші ніхто мені ніякі не дав, бо казали, що в мене підвальне приміщення. На пенсію нічого не зробиш”, – бідкається жінка.

Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю

Житель Підгірок Ігор Курник багато років вивчає та досліджує цю проблему. Чоловік показує одне з вузьких місць Млинівки. Каже, що цю ділянку прочищали двічі. Вона швидко заросла, і це свідчить про те, що у воду стікає каналізація.

Ігор Курник пояснює, аби прочищення русла дало результати, Млинівку необхідно рівномірно розширити до чотирьох метрів, а береги – до п’яти.

Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю

Головний спеціаліст калуського управління з питань надзвичайних ситуацій Людмила Дзундза розповідає, що про цю проблему знають. Минулого року більше 200 сімей отримали грошову допомогу з міського та обласного бюджетів через ці підтоплення. Цього року вже визначили дев’ять найпроблемніших ділянок Млинівки, які прочищатимуть, на різних вулицях у мікрорайонах Підгірки та Загір’я.

Жителів мікрорайону Підгірки буде залучено та включено до ініціативної групи для контролю за проведенням даних робіт, щоб потім не виникало якихось питань. незадоволення серед населення.

Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю

На очищення річок Сівка та Млинівка у 2020-му році в бюджеті Калуша передбачили 900 тисяч гривень. Втім, роботи ще не почалися. За словами заступника начальника управління житлового-комунального господарства Калуша Тараса Фіцака, в березні відбувся тендер на роботи в руслах річок. У ньому взяли участь четверо підрядників. Його результати скасували, а новий тендер ще не провели.

“Фіскальна служба проводила моніторинг, внаслідок чого четвертого травня тендерний комітет ухвалив рішення скасувати торги. Враховуються ті зауваження, які були по фіскальній службі, готуємо нову тендерну документацію для того, щоб оголосити нові торги. Оголошення про початок буде оголошено продовж двох тижнів”, – каже Тарас Фіцак.

Калушан затоплює. Погрожують перекрити вулицю
У травні минулого року жителі перекривали центральну дорогу мікрорайону Підгірки. Шлях розблокували після того, як до людей приїхали представники влади і пообіцяли з’ясувати причину підтоплень. Влада обіцянку не виконала, тож 14-го червня люди знову обіцяють заблокувати дорогу.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!