Калуський мікрорайон “Підгірки” найбільше постраждав від паводку внаслідок проливних дощів 20 травня. Масові підтоплення сталися через те, що розлилася річка Млинівка.

Як випливає зі звернення, причиною бід людей є не лише інтенсивні опади, але й штучно створені загати, незаконні забудови і засмічення русла річки та потічків, які у неї впадають. Це перешкоджає відтоку води і призвело до значних підтоплень не лише прибережних домогосподарств, а й цілого житлового масиву, пишуть Вікна.

Калушани вимагали у міської влади негайно відновити стандартні русла Млинівки і потічків, ліквідувати каналізаційні стоки і незаконні забудови поблизу річки та підняти мости, а серед них є і самовільно збудовані.

Також жителі Підгірок направили колективне звернення до місцевої прокуратури, щоби там розібралися з жителями прибережної зони, відреагували на факти самовільного захоплення прибережних смуг та звуження русла, оскільки це призводить до затоплень під час паводків.

Повідомлялося, що в Підгірках є мешканці, які мають свою техніку, самовільно відвели русло, відтак утворюються затори, які “піднімають” воду. Громада апелювала до влади:

“Не треба дивитися, де чиє обійстя, бо люди страждають. Цього разу вже не поступляться”.

Також на сесії йшлося про те, що підтопленням сприяють і шість потічків з гори Височанки. У цій ситуації план дій – навести порядок з річкою і потічками, прибрати затори, якщо треба, то зробити поперечні канали для відведення води від житлового масиву. Пропозиція від громади – включити до складу комісії, яка буде вивчати ситуацію, людей від Підгірок, адже вони найкраще знають усі затори, корки і проблемні місця.

Як повідомив секретар міської ради Роман Боднарчук, у Калуші створені 33 групи, які обстежують усі будинки і територію. Після цього будуть робити висновки, що робити далі та також визначено постраждалих для виплати їм відшкодування.

Перший заступник міського голови Галина Романко повідомила, що вже виконано всі роботи з відведення і встановлення меж річки Млинівки від витоку до обвідного каналу. Працівники міської ради обходять будинки, вже складено 12 актів, які винесені на розгляд адмінкомісії. Це лише початок. Робота, за словами Галини Романко, потребує тривалого часу, бо в Підгірках дуже щільна забудова.

Утім, жителям Підгірок вже допекло, і чекати далі наміру вони не мають. У різі невиконання вимог звернення громада налаштована вдатися до радикальних дій.

Вимагають брати трактор і негайно розривати загати, не залежно від того, хто їх набудував. Люди налаштовані за відсутності реальних і рішучих дій влади вдаватися до перекривання доріг.

За приблизними оцінками, у Калуші затопило близько тисячі житлових будинків. Навіть після стихії вода – всюди: на подвір’ях – по пояс, в будинках – по кістки. Собак спустили з ланцюгів, щоб врятувати.