До обласного центру позмагатися на сертифікованій легкоатлетичній трасі з’їхалися представники 15 команд областей країни та скороходи з Латвії і Туреччини, які виборювали престижні нагороди на різних дистанціях, пишуть Версії з посиланням на Нафтохімік Калуш.

У спортивній ходьбі на 50 км переміг майстер спорту міжнародного класу Ігор Главан з Сумської області, встановивши новий рекорд франківської траси – 3:47:31 год. Він та киянин, МСМК Сергій Будза, який виборов срібну медаль з результатом 3:49:47 год., виконали олімпійський норматив. Бронзовим призером на цій дистанції став іванофранківець, МСМК Віталій Літанюк (3:52:58 год.). А його особистий тренер Христина Юдкіна здобула «золото чемпіонату України зі спортивної ходьби на 50 км серед жінок, подолавши цю дистанцію за 4:32:30 год.

У спортивній ходьбі на 20 км серед жінок чемпіонський титул дістався МСМК Людмилі Оляновській з Київської області (1:29:18 год.). З п’ятим результатом фінішувала на цій дистанції наша землячка, вихованка калуських тренерів Миколи Шевчука та Марти Ханенків, МСМК Ганна Шевчук (Суслик), яка виступає за Івано-Франківську СДЮСШОР ФСТ «Україна». Вона на 8 секунд поліпшила свої особисте досягнення на 20-кілометрівці, встановлене в Івано-Франківську в березні цього року на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій. Тепер рекорд Ганни становить 1:31:55 год.

Також на чемпіонаті України зі спортивної ходьби вдало виступила вихованка ДЮСШ управління освіти Калуської міської ради 16-річна Юлія Луцька, яка, змагаючись на 5-кілометровій дистанції з дівчатами до 18 років, посіла четверте місце. На рік старша Софія Криловецька з Сумської області, яка здобула «бронзу, випередила Юлію тільки на 15 секунд.

Але без медалі калуські скороходки не залишилися. Її привезла до Калуша учениця гімназії 11-річна Вероніка Журба – внучка тренера Миколи Шевчука. Вероніка вперше йшла дистанцію 2 км на змаганнях такого рівня, що проводилися серед дівчат до 12 років, та фінішувала третьою з результатом – 12:54 хв., виконавши норматив другого юнацького спортивного розряду.

(Вероніка з батьками після церемонії нагородження)

Дівчина займається спортивною ходьбою в Калуші, але оскільки її тренер Микола Шевчук водночас працює в Івано-Франківській СДЮСШОР ФСТ «Україна», то на офіційних змаганнях виступає за цю спортивну школу.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!