Нагадаємо, 11 січня жителі Голиня перекрили дорогу у своєму селі і у такий спосіб вони висловили свій протест проти підвищення з нового року тарифів на газ та на доставку газу. Цього ж дня вони звернулися до Калуської міської ради та озвучили свої вимоги: знизити тарифи на газ, відмінити плату за транспортування газу, скасувати урядову постанову про підвищення тарифів на електроенергію. А також — повернути територіальній громаді майно Калуського газового господарства: вуличні газопроводи та споруди газорозподільчих пунктів, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Як зазначив на початку сесії міський голова Андрій Найда, внаслідок підняття цін на газ, електроенергію і розподіл газу виникала соціальна напруга. Це збурило і Калуську громаду. Тож, обрані громадою депутати повинні реагувати на прохання людей і втрутитися у ситуацію.

Депутат Калуської міської ради, житель Голиня Іван Мазурик зазначив: громада села, як і більшість громад в Україні, занепокоєна ціновою політикою, яку веде влада щодо газу і електроенергії. За словами депутата, по всій країні люди купляли труби і прокладали їх.

«Я особисто сам копав траншеї і смалив труби. Це був зимовий період. Палили шини і розігрівали землю. Ми будували світле майбутнє. Але знайшлися розумні люди, які це взяли у приватну власність і сказали, що ви за це маєте платити», — пояснив невдоволення громади Іван Мазурик.

 

Колишній голова Калуської районної державної адміністрації, депутат міської ради Василь Дзундза розповів, як з 1998 року у селах району прокладали газ. На той час газифікованими були 18 з 54-ох сіл, а з три роки їхня кількість зросла до 52-х. Кошти на те, щоб провести газ до села, виділяла держава, а газопроводи в селах люди робили за свої гроші. Згодом мережі сільради безкоштовно передали газовому управлінню і відбулася їх переприватизація. За словами депутата, треба звертатися до уряду і змінити правила, щоб труби, які купували люди, використовувати спільно: платити за їхнє обслуговування потрібно — на утримання бригад, які цим займаються, але при цьому необхідно, щоб газовики взаємно платили за землю. У такому разі оплата буде значно меншою, ніж нараховують зараз – по 500-600 гривень на місяць не залежно від того, чи використовує людина газ.

«Ми, депутати Калуської міської ради Івано-Франківської області, представляючи інтереси Калуської міської територіальної громади, вкрай стурбовані ситуацією щодо чергового підвищення цін на енергоносії. В умовах тривалого карантину, зростання безробіття та рівня бідності громадян, падіння економіки, продовжується тиск на громадян шляхом постійного підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу, електроенергію», — йдеться у зверненні, яке підтримала міська рада.

Міська рада також вказала на те, що ринок газу споживачам жодного позитиву не приніс: третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ і, як анонсовано, будуть зростати і надалі. Це пов’язано з тим, що в Україні, згідно з методикою розрахунку ціни на газ, орієнтиром є паритет імпорту. Проте, газ, який закачувався в підземні газосховища для його використання в опалювальний період 2020-2021 років, коштував в рази нижче від ціни, яку повинні сплачувати споживачі.

У зверненні міська рада висловила категоричний протест проти зростання у 2021 році ціни на природний газ, електроенергію, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільних компаній і висунула такі вимоги:

  1. скасувати підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та електроенергію;
  2. привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;
  3. надати структуру розрахунку тарифу по оплаті за природний газ побутовими споживачами та структуру розрахунку тарифу за послуги транспортування  газу;
  4. збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції з метою нарощування обсягів  видобутку власного газу для  потреб громадян;
  5. забезпечити функціонування на території країни незалежних інституцій для здійснення контролю щодо якості природного газу;
  6. на законодавчому рівні розробити та затвердити механізми, щодо компенсації коштів за використання газотранспортних мереж, прокладених за власні кошти громадян, а також щодо сплати орендної плати за землю під мережею місцевих газопроводів;
  7. внести зміни до держбюджету щодо збільшення видатків на субсидії для захисту соціально незахищених категорій громадян.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!