konovalets'

Пишуть Версії з посиланням на Вікна.

Як повідомив міський голова Ігор Матвійчук, ,,у червні цього року виповнюється 125 років з дня народження Євгена Коновальця, тому просять Кабмін розглянути можливість перепоховати очільника ОУН в Калуші’’. У результаті голосування — 32 депутати погодилися на відповідне звернення, а міський голова звернувся до голів фракцій з проханням подати кандидатури депутатів, які зможуть увійти в робочу групу, яка співпрацюватиме з Кабінетом міністрів. Зараз могила Коновальця знаходиться на цвинтарі «Кросвейк», який розташований у нідерландському місті Роттердамі.

Нагадаємо, що у 2006 році депутати Калуської міської ради звернулися до президента України Віктора Ющенка про перепоховання праху Степана Бандери у рідній землі — місті Калуші. За задумом, це мало стати початком створення Пантеону Героїв на землі, що була колискою національно-визвольних змагань.

Проект постанови ініціював народний депутат з Прикарпаття Ігор Насалик, який заявляв, що готовий вкласти у його будівництво власних 100 тисяч доларів. Проте саме перепоховання в Україні має здійснюватися коштом держави.