Відповідно до виборчого законодавства, зокрема частини 2 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

За порушення цієї норми закону передбачена адміністративна відповідальність. У відповідності до ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення за проведення передвиборної агітації поза строків, у заборонених або невстановлених законом місцях, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн) і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1360 грн).

Тим не менш, в населених пунктах Снятинського та Косівського районів навіть 20 липня, в переддень виборів, коли заборонена будь-яка агітація, можна масово зустріти білборди та плакати з зображенням кандидата Дмитра Сіреджука – у фірмовому брендбуці.

Зокрема, в смт. Кути плакати кандидата досі розклеєні ледь не на всіх електроопорах, а в Старому Косові на одній з центральних вулиць можна помітити агітаційний білборд.

Також на окрузі сьогодні масово розповсюджують газети з чорним піаром проти одного з кандидатів.


Нагадуємо, з 00:00 суботи 20 липня комунальні служби зобов’язані зняти раніше розклеєні в публічних місцях передвиборні агітаційні матеріали політиків. Також агітки мають зникнути з білбордів та вітрин.

Кандидатам до Верховної Ради заборонено проводити 20 липня зустрічі з виборцями та поширювати агітацію у ЗМІ. Також не можна показувати агітаційні фільми чи кліпи, розповсюджувати виборчі листівки, плакати, публічно закликати голосувати за або не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їхню діяльність.