рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Кардіохірург з Івано-Франківська проводить унікальні операції на серці без розтину грудини

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

У міській лікарні проводять рідкісні оперативні втручання без розсічення грудної клітки. Такі операції на серці вважаються вищим пілотажем в кардіохірургії й виконуються в обмеженій кількості клінік.

Немає межі досконалості і найгіршим для лікаря є консерватизм, вважає Тарас Гудзенко:

«Не слід застряти на чомусь, бо це поняття «скляної стелі», коли бачиш над собою щось більше і краще, але не можеш пробитись. Важливим є постійне навчання і розвиток».

Кардіохірург Тарас Гудзенко розпочав свій лікарський шлях в 2009 році, повідомляють “Вікна” з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

«Спочатку працював загальним хірургом. Але мене завжди манила кардіохірургія, зацікавився нею ще у 2008 році. В мене тоді викладав професор Любомир Кулик і саме завдяки йому я вибрав серцеву хірургію».

Кардіохірургія об’єднує в собі багато спеціальностей: анатомію, біохімію, кардіологію, інтенсивну терапію, анестезіологію.

«Біохімічні процеси потрібно розуміти не тільки на тканинному, але й на клітинному рівні для того, щоб освоїти всю базу. Просто оперувати недостатньо. Бо це як «мавпяче ремесло», яке не принесе користі хворому. Кожен випадок хвороби пацієнта є індивідуальним», — говорить лікар.

Сьогодні Тарас Гудзенко виконує операції щодня: протезування, реконструктивну хірургію клапанів серця, коронарне шунтування, операції на висхідному відділі аорти.

Великий вплив у здобутті наукового та практичного досвіду на Тараса Гудзенка справив покійний польський професор Мар’ян Зембала, який в свій час створював умови для професійного розвитку українських лікарів. Тоді Тарас Гудзенко понад два роки стажувався і працював в Польщі.

Унікальні операції Девіда, Бенталла, Росса підвищують професійний рівень кардіохірургії в ЦМКЛ.

«Це є той напрямок, в якому нам треба розвиватись», — вважає лікар.

Найбільше досягнення — впровадження протезувань і реконструктивних операцій на клапанах серця з мініторекоторного доступу. У медзакладі з початку року провели понад 30 таких операцій.

«Здійснюємо без розрізу грудини. Такі операції є дорогими через витратні матеріали, важкими — за технікою виконання для лікаря, але корисними для пацієнта. Повна працездатність після операції може наступити через тиждень», — говорить Тарас Гудзенко.

Зараз такі операції становлять десь 20% від загальної кількості.

«У майбутньому всі кардіологічні операції в ЦМКЛ будемо проводити тільки з мініторакотомного доступу, малоінвазивні, рятуватимемо серця з мінімальним дискомфортом та максимальним результатом», — вважає лікар.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Івано-Франківщині син вкрав гроші з батькової картки – його оштрафували на 85 тис грн

Районний суд міста Городенка,що на Івано-Франківщині виніс вирок у справі місцевого мешканця, який оплатив свої комунальні послуги з батькової банківської картки, коли останній забув в нього телефон. Його оштрафували на…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ