Відновлення роботи заводу стало можливим після внесення Верховною Радою змін до Податкового кодексу в грудні 2016 року.

Такі зміни передбачають розширення переліку сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизу в разі їх подальшої переробки (до прямогонним бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, пишуть Версії.

Кабмін постановою № 299 від 26 квітня нинішнього року визначив для «Карпатнафтохіму» щорічні квоти на поставку сировини: зріджений газ – 1070 млн літрів, прямогонний бензин – 1170 млн літрів, дизпаливо – 985 млн л.
Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену на рік. «Карпатнафтохім» підкреслює, що не планує переробляти весь заявлений в урядовій постанові обсяг сировини, оскільки у підприємства немає таких потужностей.

Завод буде використовувати лише ту кількість сировини, яка забезпечить випуск не більше 250 тис. тонн етилену на рік.

Вибір сировини буде залежати від кон’юнктури сировинних і товарних ринків. У 2017 році основною сировиною для заводу буде прямогонний бензин, проте в компанії не виключають використання і скрапленого газу або дизпалива.

«Карпатнафтохім» виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний полівінілхлорид.

Завод був зупинений у вересні 2012 року в зв’язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції.

Як писала Фіртка, опосередкованим власником понад 50% в ТОВ “Карпатнафтохім” через кіпрську “Xedrian Holding Ltd” став Ільхам Мамедов.

Раніше повідомлялося, що “Techinservice Limited” купив у “Лукойлу” 25% “Карпатнафтохіму”. За словами глави “Техінсервісу” Ігоря Щуцького сума всієї угоди становила 25 млн доларів.

З 2012 року “Карпатнафтохім” простоює через неповернення державою ПДВ та проблеми зі збутом. 21 грудня 2016 року Верховна Рада скасувала акциз на імпорт зрідженого газу і деяких видів дизпалива для виробництва етилену.

Після цього Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявило, що розраховує на відновлення роботи “Карпатнафтохіму”.ТОВ “Карпатнафтохім” виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ. Завод був зупинений у вересні 2012 року у зв’язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції, і на сьогодні не працює (за винятком нетривалого відновлення роботи виробництва ПВХ).