“Літо і осінь для наших рятувальників промайнули у здогадках і тривогах. І не дивно – попереду майоріла реорганізація, – повідомляють Гірські рятувальники Івано-Франківської області. – А все, що у нас реорганізується, за якимось дивним збігом обставин із поганого перетворюється на ще гірше. Ось і тут, здається, все вийшло за класичним сценарієм – хотіли, як краще, вийшло, як завжди. А, може, так і хотіли… “

В останні роки Карпати стали доступнішими. Але не стали безпечнішими. У гори йдуть усі, кому стає цікаво отримати якісь нові відчуття. Йдуть без досвіду, без відповідного спорядження, без елементарного знання правил безпеки і виживання. Часто їхнє життя й здоров’я залежить від професійності рятувальників – навичок, злагодженості дій і навіть від моральних якостей, пишуть рятувальники, пишуть Версії з посиланням на Репортер.

Яка ж ситуація на сьогодні, чи можуть туристи розраховувати на вчасну допомогу, якщо трапилось лихо? 

“Провести зимові, весняні (на воді), літні збори нікому – всі спеціалісти цього рівня звільнилися. Спеціалісти, які б мали дозвіл на проведення атестації гірських рятувальників, також відсутні – звільнилися, – йдеться у повідомленні. – Аварійно-рятувальний загін не зумів (чи не захотів?) зацікавити і втримати таких знавців рятувальної справи як Завалко В.В., Фединяк В.Я., Марчук В.К., Кобилюк В.О., Філіпчук Ю.Д., Філіпчук І.Д., Мартинюк Р.Т., Аксюк В.В., Лаврук Н.О.”

За даними гірських рятувальників, нині  на роботу ходять неатестовані гірські рятувальники – чоловіка на область: Пошуково-рятувальне відділення у Косові – 4 рятувальники, Яремчому – 2, Осмолоді-1, Вигоді-2, Верховині-4,  Івано-Франківську-1, Ворохті-1, Явірнику-9.

 “Тож тепер усім варто дуже обережно мріяти про гірські стежки, водоспади, цілюще повітря і інші принади гірських походів. Гори не пробачають легковажності й безпечності. А ваших гірських «ангелів-охоронців» , тобто професійних рятувальників у критичний момент може поряд не бути. Реорганізація проведена”, – підсумовують  рятувальники.