Тенденція платити зарплату у конвертах докотилася і до прикарпатського села, – стверджує голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк. Своїми думками з даного приводу він поділився на засіданні колегії ОДА у вівторок.

До таких висновків губернатора підштовхнув озвучений заступником директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальником управління праці Ярославою Ульванською показник середньої зарплати на селі – 2 411 гривень.

Натомість, як стверджує очільник Прикарпаття, зараз зарплата у механізатора на селі становить 8 – 10 тисяч гривень, особливо у жнива: «8 – 10 тисяч гривень. За менше він робити не буде. Це у поганого якогось фермера задрипаного – 5 тисяч гривень… Зараз сільське господарства – це не те виробництво, яке було колись, що стояли там бідні жіночки з сапами у спеку зранку до вечора. Зараз з сапою ніхто не стоїть. Зараз високопродуктивне, високомеханізоване сільськогосподарське виробництво».

Розібратись у ситуації пан Вишиванюк доручив Я.Ульванській та керівництву головного управління Міністерства доходів і зборів в області. «Я вас попрошу, подивіться будь ласка разом, – зазначив голова ОДА, – подивіться, будь-ласка, що там робиться. Ми тут поважаємо село, але на превелику жаль там теж пішла дуже велика тенденція, особливо у фермерів, платити заробітну плату в конвертах та обходити сплату до пенсійного фонду, соціальних податків – всі хотять жити багато, але всі думають, як обдурити ту нещасну державу».