70 мостів та шляхопроводів на дорогах державного значення та 23 штучних споруди на дорогах місцевого значення планується відремонтувати до кінця поточного року. Таку кількість об’єктів визначено у переліках об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення у 2013 році, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Про це розповів Голова Державного агентства автомобільних доріг України Євген Прусенко в ході недавньої прес-конференції. За його словами, на сьогоднішній день у повному обсязі завершені роботи на 14 мостах.

В цілому стан мостового господарства Є.Прусенко назвав незадовільним, адже з понад 16 тисяч штучних споруд майже 9,3 тисячі, а це 63%, побудовано за технічними нормами 50–60-х років. А це означає, що ані за вантажопідйомністю, ані за габаритами проїзної частини вони не відповідають діючим нормам та навантаженням.

«Протягом останніх 10 років кількість мостів, які потребують капітального ремонту або реконструкції, стрімко зростає. Якщо у 2010 році таких об’єктів було 1622, 2011-го – 1861, у 2012-му – їх вже 1957», – наголосив Голова, зазначивши, що й досі в 4 областях України невідновленими залишаються 59 мостів, зруйнованих та пошкоджених внаслідок повені.

Проведення ремонтних робіт на цих об’єктах заплановано в 2013-2014 роках.

Як розповів кореспонденту «Бліц-Інфо» фахівець із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Віктор Хариняк, з усіх завершених «автодорівцями» будівництв мостів, тільки один знаходиться в нашій області.

«А саме, міст на автомобільній дорозі Коломия – Печеніжин. На його будівництво завдяки голові Івано-Франківської ОДА Михайлу Вишиванюку, цього року з обласного бюджету було виділено 3,5 мільйони гривень. Зараз на даному об’єкті роботи ще тривають. Та плануємо завершити до кінця року», – зауважив Віктор Хариняк.

Нагадаємо, після повені 2008 року було розпочато будівництво 18 мостів. Та досі ні одне із них не завершене через катастрофічну нестачу коштів.

Загалом, для завершення будівництва всіх 18 об’єктів потрібно 225 мільйонів гривень.