Перебування в умовах постійного стресу може підірвати вашу продуктивність. З’являється відчуття, ніби ви не встигаєте в усіх аспектах свого життя. Це може відчуватися як постійна боротьба за те, щоб залишатися попереду, або постійна гра в наздоганяння.
Чим насправді небезпечний стрес?
Хронічний стрес — це не просто відчуття перевантаженості. Це стан, що може призвести до структурних змін у мозку, погіршити пам’ять і когнітивні функції. Також він може запускати центральні нейромедіаторні та нейропептидні системи, вегетативну нервову систему та вісь гіпоталамус-гіпофіз-наднирники, що негативно впливає на здатність сприймати та обробляти інформацію.
Хронічний стрес може призвести до втоми надниркових залоз. У нормальних умовах кортизол має протизапальну дію на організм. На першій стадії стресу тіло активно реагує на нього. Рівень кортизолу підвищується, що призводить до таких симптомів, як:
-
прискорене серцебиття,
-
нервозність,
-
тривога.
Друга стадія виникає, коли рівень кортизолу залишається підвищеним протягом тривалого часу.
Третя — коли рівень кортизолу залишається стабільно високим без полегшення. Це підвищує ризик ожиріння, дисфункції щитоподібної залози та надниркових залоз. Якщо у вас хронічний стрес, симптоми — втома, депресія та безсоння.
Багато людей, які вважають, що вони добре функціонують під час стресу, зазвичай перебувають на першій (тривога) і другій стадіях (опір).
Як можна ефективно керувати стресом
Управління стресом — це особиста здатність, яка може відрізнятися від людини до людини. Це може включати організацію ваших щоденних завдань і планування їх у календарі, щоб випереджати стрес. Якщо календарі та щоденники не для вас, подумайте про інші способи боротьби зі стресом:
-
регулярна фізична активність (активне проведення вільного часу);
-
практика технік релаксації (медитація, дихальні вправи, йога);
-
приділення часу своїм інтересам і хобі;
-
оточення себе позитивними, доброзичливими людьми;
-
підтримка зв’язку зі своїми близькими;
-
якісний сон та відпочинок;
-
задоволення своїх потреб (масаж, хвилинка відпочинку з книгою, прогулянка, улюблений серіал або фільм, СПА-процедури, шопінг, прослуховування музики, танці, куховарство);
-
відмова від гаджетів, обмеження онлайн-життя;
-
підтримка зв’язку з природою (садівництво, подорожі) та догляд за домашніми тваринами (кіт, собака, рибки, черепаха тощо);
-
збалансоване харчування, урізноманітнення прийомів їжі, вживання достатньої кількості води.
Якщо жоден із перерахованих способів не допомагає, зверніться за професійною допомогою до лікаря. Він порадить прийом заспокійливих препаратів, таких як:
-
Нейронам. Його формула включає:
-
екстракти шафрану, гріфонії та звіробою, що знімають нервову напругу та поліпшують настрій;
-
лимонник, що тонізує організм;
-
вітаміни В1, B6 і B12, D нормалізують роботу нервової системи, що сприяє психічному здоров’ю.
-
Metarelax Metagenics — нутрицевтик на основі магнію з вітамінами групи В, D і таурином, що підсилюють дію магнію. Допомагає при стресі, усуває втому, спазми, мимовільні посмикування, дратівливість, безсоння. Зміцнює імунітет, запобігає розвитку неврологічних і серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та остеопорозу.
Зрозуміло, що зміни можуть бути складними, але не чекайте, поки життя змусить вас зупинитися. Зробіть крок до кращого життя — підвищення продуктивності та знаходження балансу. Ваше благополуччя — це найголовніше!
-
-