Ходова система автомобіля — це сукупність компонентів та вузлів, які забезпечують надійне кріплення коліс до кузова або рами транспортного засобу. Вона допомагає зменшити вплив ударів та вібрації під час руху. Надійна ходова система забезпечує оптимальну роботу двигуна, трансмісії та рульового управління, а також покращує керованість автомобіля та зменшує знос шин. Проведення діагностики ходової в Києві та інших містах є критично важливим для забезпечення безпеки та ефективності функціонування автомобіля. Саме тому важливо періодично проводити технічне обслуговування машини, аби вчасно виявити несправності чи проблеми.
Ознаки поломки ходової частини автомобіля
Робота авто з несправним ходовим відрізняється від звичайної:
- Чітко відчувається нахил в бік та значний крен під час поворотів, що може бути спричинено проблемами з амортизаторами, шасі або рульовим механізмом.
- Під час руху виникає вібрація та додаткові звуки, що можуть бути наслідком нерівномірного зношування шин, порушення розвалу або сходження, а також несправностей у гальмах, амортизаторах, ресорах тощо.
- Під час гальмування виникає скрип, що може бути наслідком несправностей у гальмівному механізмі.
Ці ознаки часто вказують не лише на проблеми з ходовою системою, але й інші несправності в автомобілі. Точну причину ламання може встановити виключно кваліфікований спеціаліст після проведення комплексної діагностики. Наприклад, СТО в Києві Тайр-Ленд займається професійним ремонтом усіх компонентів авто, включаючи і ходову систему. В автосервісі працюють досвідчені майстри, які діагностують поломки на сучасному обладнанні та можуть швидко виявити несправність і відновити функціональність машини.
Як часто потрібно перевіряти справність ходової?
Діагностику ходової системи автомобіля варто проводити у таких випадках:
- Перед кожною подорожжю, оскільки ходова система автомобіля піддається найбільшим механічним навантаженням, перед кожним виїздом, особливо на великі відстані, важливо перевірити стан шин і дисків, гальм, підвіски та кермової рейки.
- Після подорожей по дорогах з пошкодженим покриттям. Проїзд глибоких ям та нерівностей може призвести до пошкодження коліс, амортизаторів, важелів та інших елементів підвіски. Саме тому після подорожі такими дорогами важливо переконатись, що всі компоненти ходової в нормальному стані.
- Після перевезення надмірних вантажів. Перевезення великих вантажів, особливо по дорогах з поганим покриттям, може призвести до пошкодження ходової системи.
Також діагностику проводять під час планового технічного обслуговування. Автомобіль варто обслуговувати після кожних 8–10 000 кілометрів пробігу або не рідше двох разів на рік. Під час планового ТО необхідно перевірити всі компоненти автомобіля, включаючи і ходову систему.