Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відзвітував про результати розслідування вбивства журналіста, а начальник кримінальної поліції Євген Коваль розповів, як встановлювали підозрюваних, пишуть Версії.

“Це складна справа, в якій слідство вивчило тисячі матеріалів, проведено більше 50 експертиз відео та аудіо. Відносно фігурантів тривають активні слідчі дії”, – відмітив Аваков.

Поліція підготувала інтерактивну презентацію, в якій представили хронологію подій.

“Ця інформація є не тільки сенсаційною, а й шокуючою. Українське суспільство має зрозуміти, де та межа, за якою патріотизм перетворюється на зраду свої країни, а потім і на злочин”, – відмітив міністр.

За версією слідства, до вбивства відомого журналіста Павла Шеремета причетні щонайменше п’ять осіб: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, лікар й волонтер Юлія Кузьменко, музикант Riffmaster й доброволець Андрій Антоненко, родина добровольців Владислав та Інна Грищенки.

Щоб довести це, була пророблена колосальна робота: зроблено понад 800 виїмок, допитано 3700 осіб, 47 експертиз, відпрацьовано 577 будинків і близько 4300 квартир, досліджено 80 млн телефонних з’єднань і 44 тис. абонентів, а також записи із 221 камери відеоспостережень.

З чотирьох основних версій вбивства Шеремета – помилка в об’єкті злочину, побутові та міжособистісні мотиви, професійна діяльність чи дестабілізація – слідство врешті зупинилося на останній: дестабілізація соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

Картинки по запросу вбивство шеремета

Поліцейські почали вивчати подібні злочини і знайшли зв’язок із двома: підрив електроопор у Херсонській області в листопаді 2015 року і замах на бізнесмена Михайла Чекурака в Косові 2018 року.

“У замаху на вбивство бізнесмена у Косові влітку 2018 року було використано саморобний вибуховий пристрій, майже ідентичний з тим, який підірвав машину з Шереметом. Вся конструкція саморобної вибухівки, зокрема спосіб кріплення за допомогою неодимових магнітів, була абсолютно подібна. Однак при кріпленні вибухового пристрою зловмисники не врахували, що зовнішня сторона дна автомобіля Range Rover має спеціальний полімерний захист. Тому пристрій міцно не закріпився до дна і від власної ваги впав”, – розповів начальник кримінальної поліції.

Картинки по запросу Грищенків (Буча і Пума)

Слідство встановило автомобіль, який використовувався під час закладення нездетонованої вибухівки під машиною громадянина Чекурака. Так у поле зору потрапив Іван Вакуленко (Пістолет), водій подружжя добровольців Грищенків (Буча і Пума), який і привіз Владислава Грищенка з Києва у Косів. Молекулярна експертиза виявила сліди ДНК цих осіб на вибуховому пристрої.

Грищенко напередодні замаху на Чекурака в Косові в одному з відомих відпочинкових комплексів міста

Грищенка затримали першим. Коваль показав записи, які свідчать: виклик на допит у справі Шеремета одного з членів групи не викликав подиву у інших, і сприймався, як загроза.

Після першої повістки представники групи занервували – Ваня-“Пістолет” покінчив життя самогубством наступного дня після виклику на допит.

Картинки по запросу Грищенків (Буча і Пума)

Інна Грищенко розцінила самогубство “Пістолета” як сприятливий для них факт і все складається “так, як нам треба”.

Буча: Як ти думаєш, він сам чи йому допомогли?

Пума: Перше.

Буча: Чому?

Пума: Він не вивіз ще Шеремета. Думаю, що Шеремет – це було остаточне.

Буча: Коли він дізнався за Шеремета?

Пума: Вчора, вчора він мені дзвонив.

Картинки по запросу вбивство шеремета

Почалося ретельне відпрацювання осіб, які приходили на суди на підтримку Грищенка. Особливу увагу привернула 26-річна військовослужбовець Яна Дугарь. В одній з телефонних розмов вона висловила побоювання, що в неї вдома можуть знайти сім телефонів і набір сапера. Слідство також звернуло увагу на те, що Дугарь схожа на дівчину, яка 15 липня і 18 липня 2016 року (перед убивством Шеремета) фотографувала камери спостереження в районі місця вбивства Шеремета.

У цей час інший учасник групи на прізвисько Електрик, співмешканець Кузьменко (Лиса), почав висловлювати суїцидальні настрої в розмові з Грищенком через те, що “натворив” у своєму житті.

Слідство також провело аналіз ходи фігурантів. Зокрема, Яна Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто Шеремета до закладання вибухівки.

“Проведеними слідчо-оперативними заходами і подальшим документуванням групи вдалося чітко виокремити тих людей, які підозрюються нами в убивстві Павла Шеремета. Це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко і подружжя Грищенків”, – підсумував генерал Коваль.

За версією правоохоронців, закладала вибухівку під авто співзасновниці “Української правди”, яким користувався Шеремет, Юлія Кузьменко, а допомагав Андрій Антоненко.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!