Щоб обрати найбільш підходящий клей для плитки, варто дізнатись більше, ніж традиційні характеристики. Цілком можливо, саме для вашого завдання підходить окремий вид клею. Все про особливості його вибору ви дізнаєтесь просто зараз із Євромета.
Здавалося б, відповідний клей для плитки (https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/kleyi-dlya-plytky) – це висока адгезія та довговічність служби. Це традиційні критерії, до яких сьогодні можна сміливо додавати багато інших:
- спеціальні модифікатори, які позитивно впливають за зчеплення з різними типами основ (від бетону до гіпсокартону);
- ступінь пластичності – для зручності використання фахівцем і домашнім майстром, залежно від обсягу робіт;
- колірний відтінок для ідеального візуального поєднання з укладеною плиткою (для оздоблення стін мозаїкою сіра суміш – точно не варіант, чи не так?).
Основні принципи вибору клею для плитки
На що варто звертати увагу, перш ніж купити клей для плитки у вашому індивідуальному випадку?
- На розміщення плитки вертикально і горизонтально. Одна справа – укладання плитки на стінах, коли важливою є довговічність служби, і зовсім інша – на підлозі. В цьому випадку необхідне ідеальне вирівнювання поверхні, для чого використовується стяжка підлоги. Коли вона залита, обираються посилені клейові суміші високої еластичності, щоб плитка не «ходила», не розтріскувалась та лягала ідеально рівно. І клей, і суміш для стяжки ви з легкістю оберете в інтернет-магазині Євромета від найкращих виробників.
- Матеріал та габарити плитки. Від них залежить маса, яку буде утримувати клей. Так, для важкого кафелю потрібен клей із високим ступенем адґезії до основи. Всі відомі виробники вказують показник зчеплення на упаковці клею. Він також впливає на вартість суміші.
- Умови експлуатації. Варто розуміти, для якого приміщення купується клей, і всі нюанси: від частоти використання кімнати до температурного режиму та вологості. Наприклад, при роботі з вогнетривкою плиткою використовується жаростійкий клей, що витримує експлуатацію при температурах до +100 градусів. Є також морозостійкі суміші для неопалюваних приміщень.
- Особливості основи. Згідно з будівельною класифікацією, типів поверхонь існує всього два: прості (не піддаються деформації) та складні (нестійкі до деформації та навантажень). Прості основи – це бетон, піщано-цементна та цегляна стяжка. Складні – це пластик, метал, скло та дерево. З такими поверхнями, зазвичай, працюють лише фахівці, і використовують посилені клейові суміші.
Вибір виробника і місця покупки
Виробник – також важливий критерій вибору клею. При цьому, важливою є не ціна, а відгуки фахівців та аматорів (в них можна багато дізнатись «людські» нюанси про особливості застосування), відео-інструкції та популярність продуктів бренду.
Купувати ж краще у перевірених спеціалізованих магазинах, де ви точно не стикнетесь із підробкою, отримаєте оригінальний товар із довгим строком придатності, і зможете використати його саме так, як запланували. Все це, а ще й корисну консультацію і зручну доставку ви знайдете в інтернет-магазині Євромета.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!