IMG_3329

 

Але, насправді, це немає жодного значення. Будь-хто, озброївшись фотоапаратом, може вийти на вулиці міста й наклацати купу подібних знімків. Потім звернутися в ДАІ й отримати ігнор.

Більше того, під об’єктив фотокамери можуть потрапити не лише івано-франківські, українські водії, але й іноземці. Хвалені за повагу до законів німці, наші сусіди поляки та інші водії з Євросоюзу, котрі б ні за що не дозволили собі припаркувати власний автомобіль на тротуарі в жодному місті благословенної Європи, але, натомість, спокійнісінько це роблять в Івано-Франківську. Чому? А тому що можна.

Можна нехтувати правами пішоходів, можна плювати з вікна автомобіля на громаду і т.д.

Нарікаємо на ДАІ? А не за адресою нарікання. В Україні такі правила. У нас інспектор ДАІ герой на дорозі, де він вискакує з засідки й спиняє водія, починаючи його розводити на самі знаєте що.

А в ситуації з авторагулем наш бравий інспектор цілком безсилий. Бо – нема водія, нема об’єкту прикладання штрафних санкцій.

Певну надію викликає наступне. Міністерство внутрішніх справ внесло до Верховної Ради законопроект з реформами ПДР. Згідно цього законопроекту, щорічно кожен водій отримуватиме певну кількість балів, які можна “витратити” на порушення. Якщо бали закінчилися, доведеться платити гроші. З адмінкодексу прибрали “виделку”, залишивши тільки один розмір штрафу, який раніше був мінімальним.

Квитанції на штраф з повідомленням про порушення, зафіксовані автоматичною камерою, будуть направлятися за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходження юридичної.

До того ж штрафи будуть виписуватися на власника авто, а не на водія. Так що всі, хто придбав або продав автомобіль за дорученням, матимуть відповідні проблеми.

Якщо ж автомобіль зареєстрований за кордоном, до відповідальності притягнуть того, хто ввіз автівку в Україну.

Щодо згаданих німців, поляків та інших євросоюзників, то іноземні автомобілі отримуватимуть свої квитанції при перетині кордону.

Оскаржити постанову про порушення можна буде протягом 10 днів після вручення повідомлення. Якщо штраф не буде сплачено через 30 днів, то він зросте вдвічі. Ще 30 днів затримки – і водія позбавлять права керування на півроку.

Чи спрацює це в державі, де, практично, нічого не працює можна буде побачити після того, як Верховна рада підтримає поданий МВС законопроект.

Щоправда, вже на цьому етапі виникають певні сумніви.

 

IMG_3324

IMG_3325

IMG_3326

IMG_3327

IMG_3328

IMG_3329