Через два роки після початку Революції Гідності, сотень смертей на Майдані та гучних закликів і обіцянок люстрації і повного перезавантаження влади, головним представником Юлії Тимошенко на Львівщині, а точніше – керівником обласного осередку її партії, призначають людину Януковича та Медведчука, екс-«губернатора» Львівщини, Тернопільщини, колишнього головного міліціонера кількох областей Михайла Цимбалюка, якого називають ще й екс-«регіоналом», повідомляють Версії з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Хоча сам він стверджує, що ніколи не був членом жодної партії. Деякі місцеві ЗМІ це вже назвали початком кінця «Батьківщини», принаймні у Західній Україні.

Рішення про призначення Михайла Цимбалюка в. о. голови Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» ухвалили днями під час робочої наради керівництва обласної та міської партійних організацій, депутатів. У коментарі zaxid.net Михайло Цимбалюк повідомив, що , приставка «в.о.» тимчасова і невдовзі це призначення підтвердять на з`їзді. А очолити партію погодився лише тому, що йому «давно близька ідеологія, яку сповідує «Батьківщина» та її лідер Юлія Тимошенко». У партію він вступив лише у травні, хоча, каже, що мав декілька пропозицій і від інших партій. Однак відмовився називати, від яких саме.

Сторінка Михайла Цимбалюка у Facebook майорить вітаннями та побажаннями від однопартійців. А прості користувачі соцмереж вважають, що у «Батьківщини» кадровий голод, якщо керівником призначають «губернатора» часів Януковича.

Вперше «губернатором», щоправда, Тернопільщини, Михайло Цимбалюк став у липні 2004 року, за часів правління Леоніда Кучми. Тоді це називали передвиборчою кадровою чисткою. Тодішнього очільника Тернопільщини Івана Курницького глава уряду Віктор Янукович звільнив після того, як відвідав область і заявив про недбале ставлення губернатора до ліквідації наслідків урагану. Хоча на той час Іван Курницький перебував у відрядженні за кордоном, яке і підписав сам Янукович. Як пише видання «Про все», цікаво, що якщо Курницький, якого розкритикував і зняв Янукович, неофіційно вважався ставлеником «донецьких», то новий губернатор Цимбалюк – «представник» опальної в Галичині СДПУ(о). Таким чином, партія Медведчука отримала тоді шостого «губернатора» – після Закарпаття, Чернігівщини, Черкащини, Буковини та Львівської області.

Однак уже у січні 2005-го, з приходом до влади Віктора Ющенка, Цимбалюка звільнили. Він кілька років «скитався» на різних посадах у МВС, аж до начальника міліції Львівської та Полтавської областей. Однак вже у червні 2010-го новообраний президент Віктор Янукович призначає його знову головою Тернопільської ОДА. Та не надовго – у грудні Цимбалюка звільнили і перевели до Львова, очолювати місцеву ОДА. Тут він протримався трохи менше року та встиг засвітитися у декількох скандалах.

Найгучніший пов`язаний зі «Свободою». За часів губернаторства Цимбалюка у Львові він був ідеологічним супротивником цієї партії. Після заворушень 9 травня 2011 року, коли у Львові пролунали постріли, а «беркутівців» закидали камінням та димовими шашками, «Свобода» змусила Цимбалюка написати заяву про відставку. Керівник фракції в облраді Ірина Сех взагалі порадила губернатору застрелитися. Мовляв, «за правилами офіцерської честі». Тоді Цимбалюк лише відмахнувся. Сказав, що відставки не боїться, але не таким чином, під тиском «групи агресивних депутатів». Тому заяву він написав лише, аби не провокувати ситуацію.

Та за кілька місяців Цимбалюка усе-таки звільнили. В немилість до Януковича він попав після критики прем’єра Азарова. Причина – спад будівництва та борги області по виплаті заробітної плати.

Відтоді Михайло Цимбалюк осів у кріслі ректора Львівського державного університету внутрішніх справ. І от чергове «пришестя» у політику. Хоча політологи вважають, що це ще не найгірший варіант.

– Не можна сказати, що Цимбалюк геть аж такий ставленик Януковича, він був на посадах при різних президентах, – говорить директор Центру інформаційних проблем території НАН України Петро Жук. – Він один із небагатьох, хто хоч щось робив, він професіонал і людина місця. Просто у партіях зараз дефіцит молодих, авторитетних, досвідчених кадрів, які вже встигли себе проявити. Основний час Цимбалюка – це коли він очолював Львівщину, і звільнили його тоді через досить надумані причини. Сама «Батьківщина» уже в минулому, їй нічого не світить, хоча, якщо вона призначає таких керівників, то, можливо, ще є якась надія.