Київстар підтримав проведення заходу в рамках своєї соціально-освітньої ініціативи Make Your Mark («Зроби свій внесок»).

Цього року в олімпіаді взяли участь 19 команд із 12 вищих навчальних закладів Одеси, Львова, Івано-Франківська, Харкова, Сум, Черкас, а також були представлені команди з Бреста та Мінська (Республіка Білорусь). Програма олімпіади включала два етапи. На першому, теоретичному, етапі кожен учасник відповідав на тестові завдання з робототехніки, електроніки, програмування, а також розв’язував задачі з навігації мобільних роботів, розрахунку параметрів систем керування та створення алгоритмів поведінки робота. На другому, практичному, етапі команди виконували завдання з побудови діючої моделі автономного робота-автомобіля (self-driving car) у масштабі 1:10-1:18, який повинен без втручання водія автоматично знайти правильну траєкторію руху та якнайшвидше доїхати до фінішу.

Одне коло траси змагань було завдовжки 50 метрів із прямими ділянками, поворотами,  підйомами та спусками. Варто зауважити, що автомобілі керувалися не через дистанційне управління, а за допомогою вбудованих датчиків розпізнавали дорожню обстановку, перешкоди, знаки і тд та впевнено йшли до мети.

Переможець визначався у змаганні роботів між собою за регламентом Roborace асоціації робототехніки в Україні за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Цього разу кількість кіл становила 10, а кращому роботу знадобилось близько чотирьох хвилин для подолання півкілометрової дистанції.

«У сучасному світі набирають популярності автомобілі, які можуть пересуватися без участі водія. З цього року почалися змагання Формули – Е, яка перетворена у Роборейс. За правилам у перегонах змагаються автономні повнорозмірні боліди, які можуть розвивати швидкість до 350 км/годину. Наші студенти  теж мріють колись взяти участь у таких перегонах. Тому ми з 2010 року у Україні проводимо змагання на різноманітних моделях повністю автономних машин.  Беручи участь в таких олімпіадах, наші студенти отримують навички побудови автоматизованої машини і досвід розробки програмного забезпечення управління», ‒ говорить заслужений працівник освіти України, професор Світлана Антощук.

Незважаючи на високу конкуренцію, перше місце все ж посіли студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ).«Найскладнішим було протистояння з технічними університетами, де практична робототехніка професійно викладається протягом багатьох років. Ми грали на чужому для класичного університету полі, зазначає керівник команди-переможця, доцент кафедри інформаційних технологій, Микола Козленко. Ми вдячні компанії «Київстар» за призи, які отримала команда. Адже вони допоможуть нашим студентам вдосконалювати навички  програмування мобільних роботів».

Нагадаємо, що національний телеком-оператор розвиває програму Make Your Mark і підтримує важливі заходи в області STEM-освіти.