Комітет Верховної Ради України підтримав остаточну версію законопроєкту, що передбачає заборону діяльності Московського патріархату на території України.
Днями стало відомо, що профільний комітет Верховної Ради України схвалив фінальну редакцію законопроєкту, спрямованого на заборону діяльності Московського патріархату (МП) в Україні.
Про це повідомили народні депутати Володимир В’ятрович у фейсбуці та Ірина Геращенко у телеграмі.
“Комітет гуманітарної та інформаційної політики щойно підтримав правки до остаточної версії законопроєкту, який поставить крапку в існуванні російської православної церкви та її філій в Україні. Тепер – в зал і з Богом до перемоги”, – написав В’ятрович.
Геращенко додала, що наступного тижня документ винесуть на голосування.
“Наступний пленарний тиждень, як я і обіцяла, розпочнеться з заборони московських попів. Це буде одне з найважливіших рішень ВР нинішнього скликання”, – зазначила вона.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував цю подію, висловивши підтримку даній ініціативі:
“Ми неодноразово звертались до Верховної Ради щодо цієї заборони. Виганяли представників МП з нашої церкви на Довженка. Тішимось, що нарешті є зрушення, бо вже давним-давно пора покінчити з московською церквою в Україні.”
Законопроєкт, який тепер очікує розгляду в сесійній залі парламенту, є результатом тривалої дискусії в українському суспільстві щодо ролі та впливу Московського патріархату в Україні.
Нагадаємо, що на початку 2023 року український уряд запропонував законодавчу ініціативу №8371, спрямовану на обмеження діяльності релігійних організацій, керівництво яких знаходиться в країні-агресорі. Цей законопроект, який фактично забороняє функціонування УПЦ МП в Україні, вже пройшов перше читання у Верховній Раді.
Процес розгляду документа супроводжувався значними дискусіями та навіть спробами блокування парламентської трибуни. Профільний комітет неодноразово переглядав свої рекомендації щодо законопроекту, хоча загалом підтримував його прийняття.
16 серпня 2023 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики знову розглянув проект закону. Після консультацій з відповідними службами та врахування конструктивних пропозицій, було внесено певні зміни. Зокрема, запропоновано нову назву документа: “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”. Крім того, розглядається можливість відтермінування введення в дію окремих положень закону.