Так, відбулися сутички із студентами-іноземцями, які переїхали до Франківська із східних областей. 22 січня під час святкування Дня соборності України вийшла велика демонстрація людей в масках, з димовими шашками, які викрикували, що вони господарі на своїй землі, – інформують Версії з посиланням на Громадське радіо

Громадський діяч Ярослав Мінкін пов’язує такі агресивні настрої у місті із певними політичними силами, які виступають проти Євроінтеграції.  26 січня відбулася лекція одного із діячів про те, як боротися із іноземцями в місті.

Ольга Веснянка: Яка атмосфера у Івано-Франківську? Яка ситуація там із студентами-іноземцями?

Ярослав Мінкін: Хтось намагається розхитати ситуацію на західній Україні, використовуючи російську антимігрантську риторику для того, щоб зруйнувати наші очікування щодо приєднання до європейської родини.

Річ у тому, що несподівано для міста в Івано-Франківськ приїхало близько 3 тис. іноземних студентів — здебільшого з Африки та Азії. Вони платять доволі великі гроші для того, щоб отримати вищу освіту в Україні. Більшість із них навчалися на Луганщині, Донеччині, в Сімферополі, але були змушені переїхати до Франківська. У фейсбуці почалися розмови про те, що поки наші хлопці гинуть на Донбасі, починається асиміляція мігрантами корінного населення Франківська. Після цього почалися проблеми у самих іноземних студентів, адже мешканці почали дещо агресивно до них ставитись. Їх перестали впускати в певні клуби на кав’ярні.

Це почалося ще влітку із початком якихось антимігрантських виступів. Останні події були взагалі жахливі. 22 січня під час святкування Дня соборності України вийшла велика демонстрація людей в масках, з димовими шашками, які викрикували, що вони господарі на своїй землі.

Ольга Веснянка: З чим ви все це повязуєте?

Ярослав Мінкін: Я пов’язую це із певними політичними силами, до речі, не франківськими — частина із них зі Львову, частина з Тернополя, які мають гроші на організацію акцій та виступають проти євроінтеграції. Вчора відбулася лекція одного із таких діячів, на якій він розповідав, як нація має захищатися від  прибульців.