Франківський “Водоекотехпром” готується до роботи у непростих умовах осінньо-зимового періоду. Кажуть – вже нині пропрацьовують найгірші сценарії, аж до ймовірного пошкодження джерел електричної енергії всього комплексу об’єктів водопостачання. Щоб мати змогу забезпечити мешканців громади водою.
“Ми зможемо, в разі, не приведи Господи, повного відключення, блекауту забезпечувати водою з села Скобичівка, а саме Бистриця Солотвинська в добовому об’ємі 40 000 м за добу. Також за допомогою генератора на водопідготовці буде забезпечено виробництво гіпохлориду натрію, яке буде проводитися безпосередньо на місці знезараження. Вжито заходів щодо самопливного забезпечення водою мешканців міста, тому згідно географічних висот, вода може бути до першого-третього поверхів”, – розповідає директор КП “Водоекотехпром” Віталій Савенко.
Придбали та підготували до експлуатації на підприємстві і резервні джерела електроживлення, окрім генераторів, які забезпечуватимуть аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах і водоочисні споруди, встановили і декілька для подачі води на села громади та у мікрорайонах Пасічна і Каскад.
“Де в нас була найбільша проблема – Хоткевича, там три насосні станції, ми встановили, все-таки, ще один генератор для аварійних ситуацій. Ми ним не часто користуємося, але є проблематика в тому, що коли відключається насосна станція, відключається в деяких людей вода”.
Забезпечити мешканців міста водою, за найгіршого сценарію, мають і ручні водозабірні колонки. Наразі їх є 15 у різних мікрорайонах міста і підприємство і надалі проводить обстеження місць потенційного встановлення альтернативних джерел.