У лінзах можна активно відпочивати, займатися спортом, улюбленим хобі – всім, чим завгодно! Ви вже носите їх або тільки подумує придбати? У будь-якому випадку вам буде цікаво дізнатися, як як правильно підбирати це засіб корекції зору.
Як вибрати лінзи для очей
Якщо у вас є якісь особливі побажання щодо лінз, обговоріть їх з офтальмологом на прийомі. Найбільш сучасним способом контактної корекції зору вважаються силікон-гідрогелеві одноденні лінзи. Вони пропускають до ока максимальна кількість кисню, а одноденний термін заміни дозволяє уникнути накопичення білкових і ліпідних відкладень. Пам’ятайте, що різні лінзи мають різний час носіння. Наприклад, карнавальні лінзи (їх ще називають crazy) рекомендується знімати після 2-3 годин використання. Гідрогелеві лінзи можна носити до 8-10 годин на день, але неодмінно знімати на час сну. Деякі силікон-гідрогелеві лінзи останнього покоління дозволено носити в тривалому режимі, не знімаючи добу. Але перед цим необхідно проконсультуватися з окулістом, оскільки такий режим носіння також підходить далеко не всім.
Як підібрати кольорові лінзи
Багато виробників мають в своєму асортименті кольорові лінзи, які змінюють природний відтінок очей. Перейшовши на сайт, ви зможете підібрати кольорові контактні лінзи, які відбовідатимуть вашим потребам.
Кольорові лінзи бувають з діоптріями і без, тому їх можуть носити всі охочі. Особливо популярні кольорові лінзи у молодих людей від 16 до 25 років. Вони використовують їх для карнавалу, косплея, тематичних вечірок та фотосесій. Але і в повсякденному житті є місце кольоровим лінзам: деякі виробники пропонують настільки природні відтінки, що відрізнити їх від натуральних практично неможливо. А якщо ви хочете здивувати друзів і знайомих, можна підібрати яскраві неонові кольори або з оригінальним орнаментом на райдужці. При покупці таких лінз слід пам’ятати, що їх, як і будь-які інші засоби контактної корекції, треба підбирати у офтальмолога. І дотримуватися все тих же правил гігієни і термінів носіння, що і при використанні звичайних лінз.
Контактні лінзи – у пошуках ідеального рішення
Перші м’які контактні лінзи виготовлялися з гідрогелевого матеріалу. Протягом багатьох років він змінювався, в результаті лінзи з гідрогелю стали краще пропускати кисень і добре утримувати вологу, не даючи очам пересихати. Але на досягнутому вчені не зупинилися. І продовжили шукати матеріал, який би дозволяв пропускати до рогівки стільки ж повітря, наче людина зовсім без лінз. В результаті був винайдений силікон-гідрогель, який теж продовжує вдосконалюватися.
За допомогою нових технологій в матеріал додають вологозатримуючі компоненти, експериментують з товщиною матеріалу, його пружністю. Одним словом, вчені не зупиняються в прагненні створити ідеальні лінзи.
Крім матеріалу контактні лінзи розрізняються за призначенням:
- для короткозорих людей і тих, хто погано бачить поблизу – звичайні сферичні лінзи.
- для астігматиків – торичні або їх ще називають астигматичні.
- для людей з віковою далекозорістю – мультифокальні.
Всі вони відрізняються один від одного особливою будовою, оскільки покликані коригувати різні порушення зору. Наприклад, в мультифокальних є дві оптичні зони – як
Також лінзи розрізняються по режиму і терміну носіння. Існують контактні лінзи одноденні і планової заміни. І якщо з одноденними все ясно з назви, то до категорії планової заміни відносяться лінзи, які змінюють раз в 2 тижні, раз на місяць або раз на квартал. Знаючи про всі ці характеристики, а також з огляду на індивідуальні особливості зору, офтальмолог вибирає саме ті лінзи, які підходять пацієнтові.
При виборі варто також враховувати і вартість лінз. Адже пацієнту, який вирішив підібрати контактні лінзи, необхідно як мінімум раз на місяць виділяти певну суму на їх покупку. І ця сума повинна його повністю влаштовувати.
Як правильно доглядати за лінзами
В сльозі людини містяться солі, жири, білки і вуглеводи, які поступово відкладаються на матеріалі лінзи. Згодом вони утворюють плівку, що перешкоджає вільному допуску повітря до рогівки ока. Крім того, через відкладення поверхня лінзи стає неоднорідною і може завдати мікроподряпини на рогівці. Білки і ліпіди в відкладеннях перетворюються в антиген і викликають алергічні реакції. Тому очищенням лінз не варто нехтувати. Лінзи планової заміни необхідно щодня очищати за допомогою багатофункціонального розчину.
Оскільки деякі люди володіють чутливими очима, їм необхідно особливо ретельно підбирати розчини. Лікар може порадити препарат, який не містить консервантів або надмірно активних очищувальних речовин. Для тих, хто носить лінзи з терміном заміни 3 місяці або півроку, продаються спеціальні пероксидні системи. Вони розчиняють білкові і ліпідні відкладення, які не під силу прибрати з поверхні лінзи звичайному розчину.