Результат пошуку зображень за запитом "штори"

Питання вибору штор є досить непростим, адже на сьогоднішній день є безліч варіантів – в залежності від тканини, кольору, текстури, довжини, стилю тощо. Пропонуємо корисні поради, які допоможуть підібрати штори, які ідеально підійдуть до вашої кімнати.

На що слід звернути увагу при виборі штор

Перш за все, вам необхідно визначитися із видом штор, який вам найбільше до смаку та підкреслюватиме особливості інтер’єру кімнати.

Результат пошуку зображень за запитом "штори"

Види штор в залежності від конструкції

В залежності від того, яку конструкцію використовують штори поділяють на такі основні види:

  • жалюзі – являють собою фіранки, що складаються з тонких ламелей. Раніше такі полотна використовували лише для прикраси вікон офісів, однак зараз існують варіанти, які відмінно вписуються в сучасні інтер’єри житлових приміщень.
  • рулонні штори полюбилися різноманітністю дизайнів мільйонам. Вони можуть бути зроблені з різних матеріалів і мати будь-яке забарвлення. Такі штори отримали свою назву завдяки тому, що в разі потреби ви можете підняти їх у верхню частину віконної рами, скачавши в рулон.
  • римські штори вражають різноманітністю виконання. Зазвичай вони відповідають за розміром, довжині і ширині скляної частини віконної рами. Такі конструкції також мають можливість регулювання освітлення. Щоб скористатися цією функцією, вам потрібно просто потягнути за мотузочку. Під впливом підйомного механізму штора підніметься, склавшись гармошкою. Великий асортимент римських штор, котрі задовільнять навіть найвибагливішого покупця ви знайдете на сайті oboi.com.ua/shtory/rimskie-shtory/.
  • японські штори складаються з панелей обтягнутих тканиною. Вони не мають складів і пересуваються по напрямних. Такі елементи інтер’єру називаються японськими тому, що на сході їх використовують в якості роздільників кімнат.
  • класичні штори являють собою прямокутні полотна тканини. Вони вішаються на карниз і спадають рівними складами.
  • французькі штори складаються з одного великого полотна, в яке протягнуті стрічки підйомного типу. Такі фіранки утворюють красиві склади і фіксуються в одному положенні.

римські штори

Оберіть колір та тканину

Тканина є невід’ємною частиною вибору штор, оскільки матеріал буде диктувати, наскільки добре функціонують ваші штори та тримаються з часом. Якщо штори будуть занадто важкі, вони можуть некрасиво складатися та провисати; занадто легкі штори теж не забезпечуватимуть потрібного вигляду та функціоналу. На сайті oboi.com.ua ви знайдете великий вибір якісних штор, найрізноманітніших кольорів та фасонів.

Також пам’ятайте, що через сонячне світло з часом  колір тканини буде вигоряти. Якщо у  кімнату проникає багато світла, розумно уникати яскравих кольорів, оскільки вони, як правило, вицвітають швидше.

Оберіть довжину

Вам необхідно визначитися, на якій висоті над вікном мають починатися штори.  До прикладу,  підвісні панелі вище вікна дадуть відчуття високої кімнати. Дизайнери часто вішають штори приблизно 15-20 см над віконною рамою, але у деяких випадках їх піднімають вище.

Результат пошуку зображень за запитом "штори"

Відміряйте верхню частину вікна (плюс додані сантиметри висоти, де штори будуть висіти) до підлоги. Для більш традиційного вигляду, коли штора злегка розім’ята на підлозі, ви можете додати ще два-три сантиметри до загальної довжини. Вимірюючи ширину вікна, не забудьте додати 12-18 см з обох сторін і подвоїти загальну кількість, щоб забезпечити «повноту» штор.

Чистка та прання

Одразу зверніть увагу, як слід очищувати від бруду штори. Є типи штор, які вимагають тільки сухого очищення у хімчистці, інші –  можна у пральній машинці. Неправильний вибір  типу очищення може зіпсувати штори.

Читайте також:  Обираємо ідеальні шпалери для вашої кімнати: корисні поради