Користувачі українського сегменту інтернету виявили Telegram-бота, який дозволяє визначити особу людини за номером її телефону. При цьому, в описі бота йдеться про те, що в його базі знаходиться понад 30 мільйонів українських номерів, джерелами яких зазначені сайти з пошуку роботи і дані Android-додатків, пишуть Версії з посиланням на dt.

Перевірка роботи бота показує, що він може безпомилково визначити абонентів.

Для того, щоб отримати ім’я і прізвище власника номера телефону, необхідно ввести номер у форматі 380ххххххххх і натиснути enter. Результат видається миттєво. Разом з тим, бот дає інформацію тільки за трьома номерами на добу. Щоб розширити свої можливості, в якості плати боту необхідно ввести номер зі своєї телефонної книги.

Хто розробив бота — з’ясувати не вдалося. Його власником вказаний аккаунт @bot_creaters, але на запит журналістів творці аккаунта не відповіли.

33

На сайтах з пошуку роботи номери телефонів та ПІБ користувачів часто доступні через бази резюме. Як вдалося отримати відомості з Android-додатків — невідомо.

Крім того, користувачі виявили, що їхні імена видаються з помилками, допущеними при реєстрації у конкретних українських компаніях. Наприклад, “Ярослав Андрійович” може бути записана як “Ярослава Андрійович”.