Працівники управління Держпродспоживслужби обстежили два відпочинково-оздоровчі заклади у селі Вістова Калуського району щодо їм тимчасового перепрофілювання на обсерватори.

Про це цього тижня повідомила на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій керівник Калуського міського управління Держпродспоживслужби Ірина Нітух, , пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

За словами Ірини Нітух, в цілому відпочинкові заклади готові приймати осіб, яких відправлятимуть на обсервацію. В одному закладі можна буде розмістити 40 осіб, у іншому — до 110 осіб.

Харчування під час обсервації люди мають оплачувати самостійно, а от інші видатки обсерваторів-ізоляторів, зокрема і засоби захисту працівників, покладені на місцеві бюджети. За словами Ірини Нітух питання фасування обсерваторів вирішують на рівні обласної адміністрації.

Нагадаємо, Кабінет міністрів визначив, що за доправлення на обсервацію осіб та організацію їхнього харчування відповідає місцева влада. МВС, Нацполіція та Нацгвардія забезпечують супровід транспорту до місць обсервації та порядок на території обсерваторів.

В обсерваторах планують розміщувати людей, які не можуть ізолюватися самостійно, тих, хто двічі порушив умови самоізоляції, хто мав контакти з хворими чи ознаки COVID-19, але при цьому відмовляються від обстеження тощо.

Рішення про обов’язкову обсервацію Кабінет Міністрів України ухвалив 29 березня.

Медичний термін “обсервація” передбачає певні обмежувальні заходи, які попереджують поширення інфекційного захворювання. Попри те, що уряд офіційно запровадив обов’язкову обсервацію своєю постановою, в українському законодавстві немає визначення цього поняття. Як демонструє світова практика, зазвичай, йдеться про обмеження контактування потенційно інфікованих людей. Термін такої ізоляції відповідає інкубаційному періоду конкретного захворювання, у випадку з новим коронавірусом — 14 днів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!