корнавірус, маска

Чи можна повернутися на роботу, якщо є довідка про імунітет? Чи існує стратегія боротьби з вірусом у довгостроковій перспективі?

І найголовніше питання, яке цікавить сьогодні абсолютно всіх: яку роль у цій новій реальності грає наша імунна система?

Проблема у тому, що про це відомо дуже мало, пишуть Версії з посиланням на BBC.

Наша імунна система – це захист організму від інфекцій, і складається вона з двох частин.

Перша складова – це вроджений імунітет.

Він кидається в бій, як тільки розпізнає в нашому організмі чужорідний елемент. Цей процес спричиняє викид хімічних елементів, що викликають запалення, а також білих кров’яних тілець, здатних руйнувати інфіковані клітини.

Але у випадку з коронавірусом потрібна інша складова – набутий імунітет, що складається з двох механізмів.

Перший – здатність виробляти антитіла, які прилипають до вірусу і стримують його поширення в організмі. Другий – наявність так званих Т-лімфоцитів, які розпізнають і атакують уражені клітини.

На активізацію набутого імунітету потрібен час – за дослідженнями, близько 10 днів, щоб організм почав виробляти антитіла до коронавірусу, після чого у найважчих пацієнтів розвивається потужна імунна відповідь.

Що сильніше зіткнення набутого імунітету з інфекцією, то вищою є ймовірність того, що в майбутньому людина буде захищена від повторного зараження тим же вірусом.

Але поки що невідомо, чи зможуть ті, хто перехворів у легкій формі або взагалі безсимптомно, виробити досить стійкий механізм для протидії інфекції того ж типу в майбутньому.

Як довго зберігається імунітет?

швидка допомогаКопирайт изображенияEPA

Пам’ять нашої імунної системи схожа на нашу власну пам’ять: одні інфекції вона запам’ятовує надовго, а про інші може забути.

Кір запам’ятовується чудово, один раз перехворівши, ви на все життя отримуєте імунітет (той же ефект дає комбінована вакцина від кору, краснухи й свинки, що є сумішшю ослаблених збудників хвороб).

Однак багато інших захворювань з пам’яті імунної системи випадають. Так, за одну зиму дитина може кілька разів перехворіти респіраторно-синцитіальним вірусом (РСВ).

Новий коронавірус Sars-CoV-2 з’явився відносно недавно, тому поки що невідомо, як довго він зберігається у пам’яті імунної системи. Однак підказку можуть дати інші шість коронавірусів, якими також може заразитися людина.

Чотири з них викликають симптоми, схожі зі звичайною застудою, і наша система їх не запам’ятовує. Дослідження свідчать про те, що деякі пацієнти повторно заражаються ними впродовж року.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!