Б’ємося об заклад, звичайні музеї: історія, війна, зали природи і таке інше. А ми вам хочемо розказати про незвичні музеї України. Там ви точно не побачите опудал птахів і дізнаєтеся ще більше нового та цікавого, пише сайт Сватове.

Музей космонавтики імені Сергія Корольова

Музей академіка Сергія Корольова відкрили 1 серпня 1970 року у Житомирі. Сергій був відомою особистістю, тому багато людей приїжджали на його батьківщину, аби подивитися, як жив академік.

Сергій Корольов — український радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Вважається основоположником практичної космонавтики. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

Спочатку це був меморіальний будинок-музей: під музей виділили частину квартири головного конструктора. Там можна було дізнатися про життя Корольова. А у 1987 під музей перейшло усе помешкання. У ті часи музей Корольова був цікавинкою, бо став одним з перших музеїв космонавтики.

Музей космонавтики імені Корольова, Житомир — фото, опис, адреса

Музей космонавтики імені Корольова, Житомир — фото, опис, адреса

Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова святкує своє ...

Зараз музей складається з двох частин. Перша — меморіальний будинок Сергія Корольова, а інша — Космос. Там все про розвиток космонавтики, різноманітна техніка, колажі. Ви можете подивитися на супутник чи космічний корабель і побувати всередині. Побачите художні полотна та відчуєте себе у космосі.

У музея є сувенірна лавка, де ви можете придбати космічну їжу. Зараз музей працює, вхід для дитини коштує 20 гривень, а для дорослого ‒ 30 гривень. Дошкільнятам ‒ безкоштовно.

Замок-музей «Радомисль»

Цей замок-музей у Радомишлі, що на Житомирщині, дійсно виглядає, як казковий замок з мультфільмів. Стоїть замок на скелі, яка оточена двома водоспадами на березі річки. Зі скелі витікає питна вода. Джерело збереглося до наших днів, і зараз воно у Концертній залі музею.

Колись тут була папірня. Її збудували у 1612 році монахи Києво-Печерської Лаври. Тут випускали папір для другу священних книг. Засновником папірні був Єлисей Плетнецький. На папері «папірні» була надрукована перша у Києві книга «Часослів». Пізніше «папірню» зруйнували і згадали про неї лише наприкінці ХІХ століття.

Після відновлення колишня «папірня» стала млином для навколишніх районів. У радянські часи будівля також використовувалася у якості млина. Після розпаду союзу будівлю покинули.

До 2007 року замок стояв майже зруйнованим і поступово перетворювався на місцеве сміттєзвалище. Сьогодні «Замок-музей Радомисль» являє собою повністю відновлену середньовічну фортифікаційну споруду з відтворенням автентичних інтер’єрів XVII-XIX ст. загальна площа замку 2500 кв.м. Замок не має рукотворного фундаменту, його збудували у гранітній скелі, що входить вглиб землі на кілометри.

Таємниці замку Радомисль. Бункер-музей "Скеля". | Замовити тур ...

Всередині замку, завдяки товстим кам’яним стінам, цілий рік зберігається однакова температура +18°. Тут все вражає духом давнини. Величні мури, дубові перекриття під стелями, балкони в концертній залі та бійниці, через які оборонці колись відстрілювалися від нападників.

У замку знаходяться експонати, які є тільки в одному екземплярі. Всі вони різних років та знайдені при різних обставинах. Працівники музею, вважають найціннішим екземпляром кам’яну ікону Миколи Чудотворця ХІІ століття. Кажуть, вона навіть взимку не буває холодною.

Обов’язково слід побувати на екскурсії в музеї домашньої ікони, прогулятися ландшафтним парком серед каналів, містків і старовинних статуй, посидіти на лавці «чоловічої сили», смачно пообідати у трапезній із старовинною піччю під звуки фісгармонії.

Зараз замок-музей проводить екскурсії, там проходять зустрічі та влаштовують фестивалі. У замку можна замовити весільні церемонії, провести концерт чи конференц-зустріч, а ще можна забронювати там номер. Також можна відвідати музей віртуально.

Музей «Писанка»

Музей збудований у 2000 році у Коломиї Івано-Франківської області і є єдиним музеєм писанкового розпису. Це найбільша у світі писанка — 14 метрів у висоту та 10 метрів у діаметрі.

Зараз в музеї знаходиться понад 6 000 експонатів з різних куточків світу, які розписані професіоналами. На деяких писанках є автографи відомих людей. Коли у музей приходять знаменитості або перші особи держави, їм дають куряче яйце, розтоплений віск та писачок. Гості залишають на яйці автограф, а далі спеціалісти розписують його як писанку.

Музей «Писанка» — Музейне Коло Прикарпаття

Серед експонатів різна українська символіка, вишиванки, рушники. Ще можна записатися на майстер-класи. Також у музея є віртуальний тур. Поруч з музеєм є декілька кафе, де можна відпочити після екскурсії.

Вхід до музею від 15 гривень, а вартість екскурсії від 80 гривень. Дозволяється безкоштовно фотографувати.

Музей воскових фігур «У Баби Уті»

Баба Утя — відома одеська особистість. Саме вона зустрічала відвідувачів у однойменному кафе, де зараз і є музей воскових фігур. Вона запам’яталася багатьом одеситам. А музей донині продовжує виконувати свою давню функцію — тут і досі є кафе, де можна випити чашку чаю «під наглядом» воскових фігур.

Тож зрозуміло, чому музей носить ім’я одеситки баби Уті. У різні часи в цьому закладі відпочивали і обідали знаменитості — від Леоніда Утьосова до Михайла Жванецького. Музей заснував підприємець та благодійник Олександр Павловський у 1998 році.

Перші воскові експонати музею — відомі особистості, які так або інакше вплинули на історію Одеси: дон Хосе де Рібас, де Ришельє, граф Ланжерон. Потім до них приєдналися відомі письменники — Пушкін, Гоголь, Жуковський.

Зараз в музеї є різні експозиції — «Царська», «Голівуд» «Дитяча». До речі, це єдиний у світі восковий музей, де не змінюються експозиції. Зараз у музеї 70 фігур. І там є картинна галерея для поціновувачів мистецтва.

Музей восковых фигур У бабы Ути (Одесса) - ТурПравда

МУЗЕЙ ВОСКОВИХ ФІГУР «У БАБИ УТІ»

Особливість музею в тому, що ви можете помацати фігури. А ще ваша екскурсія почнеться з того, що ви зможете самі спробувати щось створити з воску.

Фігури роблять професіонали з воску, використовують у роботі якісні протези і інколи навіть справжнє людське волосся. Це не дешеве задоволення, тому на створення однієї копії йде багато часу. і створюється воно довго.

Також у музею можна випити чай та поласувати смаколиками. Квитки до музею коштують від 30 гривень.

Музей сексу і сексуальних культур світу

Це єдиний в Україні музей, присвячений історії сексуальних стосунків. Він вважається науково-просвітницьким. А створили його у 1999 році за ініціативою працівників кафедри сексології Харківської медичної академії. За основу музею була взята особиста колекція професора Валентина Кришталя.

Екскурсоводи музею розповідають про стосунки статей, про сексуальні стосунки та їх особливості. А ще про те, якими були сексуальні стосунки у різні епохи та у різних етносах. У музеї десять залів. Кожен з них облаштований різними експонатами сексуального життя різних країн — Індія, Японія, Греція, Рим, Китай, країни Європи, Америки, Африки.

У музеї 12 залів. Кожен з них розповідає про сексуальну культуру 12 країн світу. Є в музеї і підлітковий зал, відвідавши який, можна дізнатися багато цікавого про анатомію, фізіологію і психологію сексуальної поведінки людини. Окрема виставка розповідає про сексуальні стосунки тварин.

Подібних музеїв в Україні не існує. Є музеї еротики, а ось музеїв, де зібрані всі сексуальні культури світу — немає. Головне завдання науково-просвітницького музею — показати, як примітивні інстинкти перетворюються у кохання.

Вхід до музею з 18 років, а у залу для підлітків пускають з 15 років. Вартість квитка без екскурсії 40 гривень, з екскурсією 50 гривень.

В Україні діє музей сексуальних культур світу (+ Фото)

Скульптура - Изображение Музей секса и сексуальных культур мира ...

Музей сексу і сексуальних культур світу | Харків | Визначні ...

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!