Згідно з результатами досліджень іпотечного агентства Freddie Mac, ставки по іпотечному кредитуванню в Україні в п’ять разів більші, ніж США. Варто зазначити, що цього року в США ставки з іпотечного кредитування різко зросли до максимального за два роки рівня, але все одно виявилися нижчими, ніж в Україні.

У США середня ставка за житловими кредитами з терміном погашення в 30 років зросла до позначки 4,58%. Як пише Діло, іпотечна ставка терміном на 15 років в Америці становить близько 3,6%.

Агентство Freddie Mac зазначає, що зліт іпотечних ставок у США безпосередньо пов’язаний з прибутковістю американських державних облігацій. За останні місяці прибутковість американських облігацій різко зросла, що і спричинило підвищення ставок на ринку іпотеки.

Для порівняння, в Україні реальна ставка по іпотечних позиках становить близько 23%. Ця цифра у п’ять разів перевищує аналогічний показник у США. Варто зазначити, що трохи нижчі ставки пропонують ті банки, які співпрацюють з Державною іпотечною установою.

Експерти вважають, що така значна різниця пояснюється загальними ризиками, які притаманні українській економіці. А також тим, що в США іпотечний ринок більш розвинений, а економіка більш стабільна.

Нагадаємо, що 31 липня ставка за кредитами на придбання житла знизилася до 23,96%. У порівнянні з даними за 12 липня (24,04%) зниження склало 0,08%. Експерти відзначали, що нинішній рівень – найнижчий з кінця серпня 2012 року, коли почалося підвищення вартості іпотечних кредитів, викликане подорожчанням ресурсів на фінансовому ринку.