Уродженець Балти Василь Маріянчуквже 14 років сидить у слідчому ізоляторі міста Миколаєва в очікуванні вироку, який ніяк не можуть винести. Таким чином він встановив національний рекорд, пише Думская.net.

Маріянчук відомий у кримінальних колах як Вася Чеченський або Вася Бухгалтер.

Затримали “Бухгалтера” у серпні 1999 -го року в Угорщині, куди він втік з України, побоюючись замаху. Маріянчук перебував тоді в міжнародному розшуку і підозрювався в організації банди, яка протягом п’яти років тероризувала Одесу та околиці, здійснивши чимало тяжких та особливо тяжких злочинів.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, очолюване Маріянчуком угруповання нараховувало понад сімдесят “бійців” – колишніх міліціонерів, спортсменів, військовослужбовців. Вона за своєю структурою нагадувала спецслужбу. Так, наприклад, якщо вірити слідчому Генпрокуратури Галині Климович, у ОЗУ були власні розвідка і контррозвідка, ланка зовнішнього спостереження і, власне, бригади “торпед” – ліквідаторів. І це при тому, що Василь Маріянчук не служив в органах внутрішніх справ, спеціальних службах або армійських структурах (за винятком термінової), а починав трудову кар’єру на одному з молочних виробництв області.

Одних тільки вбивств в обвинувальному висновку – більше двадцяти, а всього матеріали справи налічують більше двохсот томів. Банді Маріянчук приписують вбивства головного редактора “Вечірньої Одеси” Бориса Дерев’янка, голови арбітражного суду Бориса Вихрова, президента компанії “Біпа -Мода” Аркадія Табачника та інших відомих осіб.

Вражають ті численні беззаконня, які були допущені органами слідства і суддями, які вели цю дивну справу. Почнемо з того, що слідство не змогло довести провину Маріянчука за тими звинуваченнями, які стали підставою для його екстрадиції з Угорщини. А значить, відповідно до норм міжнародного права, громадянин повинен був бути випущений на свободу. Замість цього його тримали в СІЗО п’ять років – з 2000 по 2005 роки. Факт п’ятирічного незаконного утримання під вартою був встановлений рішенням апеляційного суду Одеської області, але й після цього повернути ситуацію в законне русло не вдалося.

Зараз “Бухгалтера” звинувачують вже в тому, що він сколотив банду в той час, коли перебував у СІЗО (інше звинувачення йому пред’явити юридично неможливо), і із-за грат наробив справ. Зокрема, брав участь в усуненні гендиректора АРК “Антарктика” Валерія Кравченка в 2002-му році. Як відомо, виконавці та замовники цього вбивства давним-давно засуджені.

Кричущий випадок стався в березні 2012 року. Після того, як підсудного не змогли доставити до зали суду через хворобу, суддя прийняв рішення… відсторонити Маріянчук від участі в процесі до винесення вироку. У результаті кримінальна справа, яка цілком може закінчитися довічним ув’язненням, вже півтора року розглядається у відсутність обвинуваченого. Очевидно, Маріячук не братиме участі у вивченні доказів і у дебатах, буде позбавлений останнього слова. Одне це вже ставить під сумнів будь-який вирок.

“14 років без вироку за гратами – явно не межа. Процес десятиліття триває. Тим часом, нездатність правосуддя професійно пред’явити звинувачення , розслідувати і довести в суді провину одного з найзнаменитіших кримінальних авторитетів України дає йому шанс якщо не уникнути відповідальності зовсім ( що вже неможливо – ледь не півтора десятиліття в камері провела людина), то отримати відносно м’яке покарання. Втім , “м’якою” в його випадку буде будь-яка санкція, крім довічного ув’язнення”, – зазначає видання