Антисептик та маски власного виробництва роблять активісти прикарпатського села Котиківка. Ініціатором ідеї виступив сільський голова, який організував спеціальний Волонтерський штаб. На мінілабораторію перетворили одну з кімнат сільради, де раніше розписували молодят, процесом завідує сільський землевпорядник. Розповідає голова села Іван Вережак:

“Сировини для антисептика бракувало, тож люди почали зносити її звідусіль. Дуже багато людей телефонують, пишуть. Ось навіть занесли в сусідній магазин, написали: «Спирт для сільського голови»”

За останні тижні котиківці виготовили понад 30 літрів дезрозчину. Його розливають в дозатори і кріплять на вулицях. А ще розвозять по сусідніх селах і показують, як правильно ним користуватися. Також в сільраді шиють багаторазові маски, їх носять навіть у райцентрі — містечку Городенка, матеріали на них так само принесли селяни, хто що мав, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Винахідник та підприємець з Івано-Франківська, керівник проєкту з робототехніки ARDUINO Олексій Терлевський виготовляє щитки для медиків. У цьому йому допомагає дружина Лариса та донька Антонія.

“Таке виробництво дало нам змогу забезпечити щитками майже всі медиків Івано-Франківська, які зараз у прямому контакті з пацієнтами, котрі мають підозру на інфекцію”, – розповідає чоловік.

STOP COVID-19.IF та «Українська благодійницька мережа» — об’єднання небайдужих франківчан, які допомагають медичним закладам міста у боротьбі з пандемією. Активісти збирають кошти, закуповують все необхідне та доставляють у лікарні Івано-Франківська.

Save FOP Galicia — спільнота франківців, які хочуть підтримати малий бізнес під час кризи, яку спровокував карантин. Координатор та засновниця проєкту Наталя Сербин розповідає, що головне завдання ініціативи — сформувати «відповідальний попит»: купувати товари і послуги у місцевих виробників, просувати їх товари серед знайомих, допомагати та лобіювати на місцевому ринку. На сторінці проекту можна знайти і замовити українські крафтові сири, мікрогрін, домашні вина, овочі, випічку та багато чого іншого.

Детальніше у відео:

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!