Ринок цифрових монет сьогодні приваблює увагу великої кількості людей, які замислюються над інвестиціями в різні види активів. Торгівля криптовалютою стала одним з популярних джерел доходу, який супроводжується великою кількістю міфів. Одразу після появи, перші коїни спричинили справжню «ланцюгову реакцію»: весь світ поділився на два табори – криптооптимісти та люди, які висловлювали стурбованість через неконтрольоване зростання популярності крипти.
Навіть сьогодні, коли цифрові монети активно використовуються як платіжний інструмент у різних куточках світу, існують люди, що вважають індустрію черговою пірамідою. Пропонуємо більш детально розібратися в цьому міфі.
Як працюють коїни?
Для того, щоб розібратися з тим, чи є цифрові валюти розводом та обманом, потрібно дізнатися як отримати криптовалюту та як вона працює. Функціонування системи віртуальних активів базується на технології блокчейна – способі зберігання даних без розміщення в якомусь конкретному одному місці. Інформація розподіляється між всіма учасниками системи, автоматично оновлюється, і тому доступна всім користувачам у будь-який момент часу. Технологія блокчейна – це безперервний послідовний ланцюг з блоків з даними, які зберігаються та оброблюються незалежно один від одного на великій кількості компʼютерів.
Ця мережа розподіляється між різним обладнанням, яке використовується для добування монет. Вони стають учасниками єдиної системи без головного центру. Таким чином криптоіндустрія має змогу оминути банківську систему, виключити вплив держави та уникнути інші сторонні складнощі. Тому сьогодні велика кількість людей хочуть купити криптовалюту.
Криптовалюта – це шахрайство?
У всесвітній мережі інтернет можна зустріти багато інформації про те, що цифрова валюта – це шахрайство та розвод. Попри це професійні аналітики та фінансові експерти одноголосно заявляють, що за криптовалютою майбутнє.
Щоб інвестори могли зайти на крипто біржі та придбати віртуальний актив, потрібно видобувати валюту, яка супроводжується серйозними витратами – купівля, оновлення обладнання, оплата електрики та підтримки роботи серверів тощо. Як правило, шахраї не мають час та гроші на розвиток інноваційного сервісу, придбання техніки, адже їхня мета – тільки заробити і зникнути.
Про ринок цифрових монет говорять абсолютно всі. Прочитати про криптовалютні біржі, цифрові активи можна в інтернеті, засобах масової інформації. Багато держав офіційно визнали Біткойн платіжним інструментом і дозволили використовувати його легально. Міжнародне суспільство починає все активніше приймати коїни, визнавати перспективу розвитку віртуальних активів. Якби криптовалюта була шахрайством, це було б дуже швидко розкрито.
Ще один фактор на користь того, що монети не є розводом – це велика кількість успішних історій сучасних трейдерів, які змогли збільшити свої статки у багато разів. Безумовно, є й негативні відгуки, проте не існує жодного елементу фінансового ринку, який би не мав діаметрально протилежних характеристик. Якби криптовалюта була б дійсно шахрайським методом заробітку, в мережі можна було б зустріти тільки негатив, скарги на криптобіржі та брокерів.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!