Осінь – ідеальна пора для подорожей у Карпати. Гори по-троху вбираються у золотисті барви, а звідусіль неймовірні краєвиди ваблять до себе. У цю пору відпочинок в Карпатах подарує неабиякі враження та дозволить зарядитися позитивом та енергією.
Куди варто поїхати за крутими враженнями у Карпати
Похід до водоспаду Шипіт
Водопад Шипіт розташований в лісовій ущелині, прямо на околиці села Пилипець, Закарпатської області.
Місце стало популярним завдяки романтичній легенді про Івана і Марічку. За тутешнім повір’ям, якщо закохана пара кине в водоспад монетки срібного кольору – вона зможе захистити свою любов від пристріту. Якщо ж кинути золотисті монетки, то можна досягти мудрості у відносинах, а тим, хто не має пари, обов’язково пощастить у коханні.
Шипіт – не просто місце з красивою історією, а й другий по висоті і самий повноводний водоспад на Закарпатті. Приїжджати можна в будь-яку пору року, але найкраще милуватися ним навесні та восени. Це місце є популярним серед туристів сюди організовують тури вихідного дня.
Як дістатися: доїхати до села Пилипець можна зі Львова поїздом Львів-Мукачево або з Києва поїздом Київ-Чоп. Доїхавши до станції Воловець, потрібно пересісти на маршрутне таксі. Також легко дістатися до місця з Ужгорода, Мукачева та Міжгірщини автобусом.
Підйом до астрономічної обсерваторії
Є в Карпатах покинута астрономічна і метеорологічна станція. Цей туристичний об’єкт був побудований Варшавським університетом і знаходиться на горі Піп Іван Чорногірський. У народі обсерваторію прозвали «Білий слон», так як взимку вкрита снігом будівля дуже нагадує силует тварини. Прихильники активного відпочинку облюбували це місце і організовують сюди походи не тільки влітку, але й в сніжну зиму.
Підйом на вершину гори Піп Іван (2028м) є досить складним та тривалим, тому, якщо ви новачок, то краще підніматися до обсерваторії разом з провідником, в складі організованої групи.
Як дістатися: доїхати до Верховини, потім – автобусом до села Дземброня.
Відпочинок з користю: розслабитися і оздоровитися в Східниці
Східниця – курортне селище на Львівщині, аналогів якому немає в Європі. На території знаходиться близько 40 джерел мінеральних вод різного типу, а також поклади лікувальних грязей. Тут створені хороші умови для комфортного відпочинку і оздоровлення: багато санаторіїв та інших лікувальних центрів, а також гостинних дворів, садиб та готелів, які забезпечать комфортне проживання в Карпатах. Навколо – краса природи лісистих гір і чисте повітря.
Як дістатися: доїхати на поїзді до Львова, потім прямо з вокзалу пересісти на маршрутку до Східниці.
Поїздка до палацу Шенборна
Палац Шенборна – колишня резиденція австрійських графів. Місце красиве і незвичайне – в замку все побудовано відповідно до цікавої концепції: 365 вікон, 12 веж, 52 димоходи, 7 входів.
Оточує палац мальовничий парк, де гуляти – особливе задоволення.
Як дістатися: маршруткою, яка йде з Ужгорода до Сваляви, або електропоїздом, що йде через Мукачево, доїхати до станції «Санаторій Карпати».
Паломництво в Гошівський монастир до ікони «Цариця Карпат»
Щоб побачити унікальну ікону з красивою назвою «Цариця Карпат», вирушайте в Гошівський греко-католицький монастир – місце, яке вважається однією з головних святинь в західній Україні. Святе місце приваблює сюди паломників круглий рік, а влітку тут проходить незвичайний фестиваль церковного мистецтва.
Як дістатися: поїздом до Івано-Франківська, потім автобусом в напрямку Болехова доїжджаємо до Гошева.
Відпочинок з дітьми в Колочаві
Колочава – одне з найбільших сіл Закарпаття і привабливий туристичний об’єкт, куди можна відправитися всією сім’єю. Краще, якщо відпочинок буде організований в рамках туристичного туру, щоб відвідати якомога більше пам’яток. А їх чимало: поблизу знаходиться національний природний парк «Синевир», реабілітаційний центр для ведмедів, школа вівчарства і незвичайний музей «Колочавська вузькоколійка».
Як дістатися: на поїзді з Києва або Львова доїхати до станції Воловець і звідти до Колочави – найкраще на таксі.