“Наші колективи виступали на трьох континентах – Євразія та Північна й Південна Америка. Великим здобутком минулого року стало те, що Івано-Франківський Драмтеатр отримав статус національного”, – розповів Володимир Федорак, начальник управління культури Івано-Франківської ОДА.

Великим досягненням відзначив чиновник й занесення косівської кераміки до спадщини ЮНЕСКО.

“28 грудня прийшла інформація з Міністерства культури України про те, що гуцульський плєс і коляда увійшли у національний реєстровий список ЮНЕСКО”, – заявив додав чиновник.

В 2020 році планується проведення чимало фестивалів – танців, співів, народного мистецтва за участі місцевих колективів та закордонних гостей. В цілому на Прикарпатті проведуть шість міжнародних, вісім всеукраїнських, 26 обласних та чотири районних фестивалів. Загалом планується провести близько 90 заходів, пишуть Версії.

Чиновник наголошує, що потрібно обережно проводити оптимізацію враховуючи децентралізаційні процеси. Дуже важливо зберегти фахівців, які в процесі ліквідації районних держадміністрацій, можуть втратити роботу.

“Коли проводилися різні експерименти в Польщі, коли скоротили надзвичайно велику кількість клубних установ, де сотні народних колективів і зараз там стан народної культури просто жахливий. Вони приїжджають до нас на Івано-Франківщину і просто культурно шоковані в позитивному значенні цього слова”, – додав Володимир Федорак, начальник управління культури Івано-Франківської ОДА.

“Хороші плани на цей рік. У нас є ідея по бібліотеках, проект ми озвучимо пізніше. Івано-Франківщина – це глибокі і давні традиції й звичаї. Звісно, що культуру потрібно підтримувати. До керівників РДА прохання погоджувати призначення керівників відділів культури з департаментом”, – підсумував Денис Шмигаль, голова Івано-Франківської ОДА.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!