Медведчук і

“На жаль, коли ми шукаємо шляхи подолання кризи, Росія продовжує докладати зусиль для поширення дезінформації. Росія бреше про походження вірусу. Це поширюється в Україні, Вірменії через підконтрольні медіа”, – заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, пише “Укрінформ”.

Медведчук і "1+1" поширюють російський фейк про коронавірус - Держдеп США

Російські фейки були озвучені в ефірі українського телеканалу “1+1”, що належить олігархові Ігорю Коломойському. Зокрема, розповідалося про нібито наявність в Україні американських лабораторій, в яких розробляється біологічна зброя.

“Ця історія була поширена в Україні Віктором Медведчуком, підготовленим в КДБ адвокатом, через упередженість якого в 70-і роки Василь Стус був відправлений до Сибіру, в ГУЛАГ”, – заявив Кент.

Фейк про американську біологічну зброю в Україні був активно поширений в російських пропагандистських ЗМІ, а також озвучений представником російської окупаційної адміністрації в ОРДЛО.

Сюжет програми “Секретні матеріали” на каналі “1+1” про американські біолабораторії, начебто розташовані в Україні, вийшов у ефірі 27 квітня. У ньому йшлося, що європейські журналісти начебто виявили понад чотири тисячі лабораторій, у яких США створюють нові віруси, й міністерство оборони Сполучених Штатів Америки це нібито вже підтвердило.

Згідно з матеріалом “Детектор медіа”, цей сюжет грунтується на інформації, вперше оприлюдненій на сайті партії “Опозиційна платформа — За життя” 15 квітня. На цьому вебресурсі було опубліковане публічне звернення Віктора Медведчука до керівництва держави про те, що в Україні діють 15 військових лабораторій США.

Джерело

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!