Уявити своє життя без автомобіля досить складно: «залізний кінь» допоможе і доїхати туди, куди не ходить громадський транспорт, і перевезти габаритні товари, і швидко дістатись місця призначення без очікування тролейбуса чи трамваю. Водночас далеко не кожен українець має можливість придбати авто за власні кошти через значні побутові витрати, високі ціни на авто та низькі зарплати. Що робити? Вихід є завжди: пропонуємо розглянути способи, за якими стати власником автівки можна і без витрати власних заощаджень.
Кредит
Мабуть, найпоширеніша послуга, завдяки якій можна швидко стати власником омріяного ТЗ. Як правило, кредит надається на автомобілі з салону, а тобто поточного року випуску, однак є і виключення: наприклад, Укрсиббанк надає кредити сумою до 300 тисяч грн на вживані авто на строк до 60 місяців під 36%+ річних. Деталі — https://ukrsibbank.com/products/private-individuals/cash-loan-use-avto/.
Переваги кредитів: швидке отримання (30-60 хвилин), значні суми позик (до 5-10 млн грн), отримання всіх прав власності на авто, зручність та простота оформлення (у відділенні банку або онлайн).
Недоліки кредитів: високі вимоги до позичальників та предметів кредитування, високі відсоткові ставки (до 100% річних), перший внесок від 20% вартості авто, наявність додаткових платежів (страхування, комісія за управління, супровідні послуги тощо).
Лізинг
Ще один спосіб отримання ТЗ — його придбання в лізинг. За своєю суттю, лізинг є довгостроковою орендою: ви як орендар вносите щомісячні платежі та користуєтесь авто, однак після повного погашення вартості ТЗ маєте право зареєструвати його як свою власність. Як правило, цей вид кредитування обирають підприємці з метою заробітку на об’єкті лізингу: наприклад, вони орендують авто, використовують його як основний засіб в таксі та одержують з цього прибуток. Тобто кредит — це передача коштів на покупку авто, а лізинг — передача авто в користування за гроші.
Переваги лізингу: мінімальні вимоги до лізингоодержувачів, мінімум документів для оформлення, право викупу авто після погашення його вартості, страхування, ТО та сплата податків — коштом лізингодавця.
Недоліки кредитів: простота вилучення авто при порушенні умов договору, відсутність прав власності на ТЗ до його повного погашення, доступність лізингу переважно лише для юросіб, більша переплата за авто, ніж за кредитом, аванс від 20% вартості ТЗ.
Позика
«Грошей мало — не біда, як є друзів череда» — так звучить приказка, яка актуальна й у випадку купівлі авто: ви завжди можете попросити допомоги рідних чи близьких та позичити потрібну суму коштів на певний термін.
Переваги позик: як правило, без відсотків та переплат, ніяких договорів та вимог, без авансу та додаткових платежів.
Недоліки позик: залежність від наявності вільних коштів у знайомих та їх рішень, відповідальність перед близькими, інформування про причину позички.