Депутат міської ради Віталій Крохта (УП) під час сесії міської ради у різному порушив питання крадіжок каналізаційних люків. Він акцентував на тому, що по Калуші у каналізаційних колодязях — «прикраси» із гілок дерев. Віталій Крохта запропонував не виділяти із міського бюджету грошей для правоохоронців міста до того часу, поки у Калуші продовжують красти каналізаційні люки.

Відео Наталії Курдюкової, ViknaTV
У змінах до бюджету, які розглядали на сесії Калуської міської ради, було передбачено 15 000 гривень заПрограмою профілактики злочинності для Калуського міжрайонного відділу СБУ.

Начальник управління ЖКГ Калуської міської ради Юрій Рекунов депутатів поінформував: крадіжки каналізаційних люків — явище періодичне. Причому, крадуть як металічні люки, так і пластмасові. Юрій Рекунов припустив, що зловмисники не помічають, що покришка — пластмасова. За його словами, КП «Калушавтодор» замовило й отримало 30 поліметалічних решіток на зливову каналізацію. Чекали на поліпшення погодних умов, а тепер будуть їх бетонувати та встановлювати.

Вартість комплекту для каналізаційного колодязя (покришка, решітка) — 700 гривень. Потреба Калуша на сьогодні — 252 комплекти, щоб замінити викрадені та пошкоджені покришки. На це потрібно 176,4 тисячі гривень.

Тож, на думку секретаря Калуської міської ради Олександра Челядина, 15 000 гривень ситуацію — не врятують.

Віталія Крохту підтримали депутати, які акцентували на проблемі викрадення каналізаційних люків та — діяльності пунктів прийому металобрухту.

Депутат Ярослав Кущак (УП) поцікавився, чи відкрита хоч одна кримінальна справа щодо крадіжок каналізаційних люків. А депутат Володимир Кіндрат (НРУ) акцентував на тому, що ті, що крадуть каналізаційні люки, — це, більше, асоціальна частина суспільства. Однак, правоохоронцям добре відомо, де знаходяться пункти прийому металобрухту.

 

— Там чудово бачать, що їм приносять люки, хрести і огорожі з цвинтарів. Чи закриті у нас пункти прийому металобрухту, де були б виявлені такі предмети? — запитав Володимир Кіндрат.

У коментарі «Вікнам» т. в. о. начальника Калуського міськвідділу міліції Василь Маківничук нагадав про те, що у Калуші правоохоронці затримали зловмисників, які викрали огорожу з кладовища. Працівники карного розшуку викрили двох молодиків безпосередньо на місці вчинення злочину.

Також Василь Маківничук повідомив, що упродовж трьох місяців правоохоронці направили до суду три кримінальні справи із обвинувальними актами, які стосуються пунктів прийому металобрухту. Нині у Калуші легально працюють 10 пунктів прийому металобрухту.

Уже під час розгляду питання внесення змін до бюджету Калуша, Віталій Крохта знову повернувся до питання коштів для СБУ. Він запропонував або надати правоохоронцям кошти, але зазначити що гроші — для придбання каналізаційних люків, або ж передати ці кошти УЖКГ для благоустрою.

Також Віталій Крохта запропонував на наступну сесію Калуської міської ради підготувати проект рішення про зняття пільг зі сплати земельного податку з усіх правоохоронних структур міста. А кошти, які надійдуть до міського бюджету, якщо силовики почнуть платити за землю, спрямувати на придбання каналізаційних люків.

Після дебатів, депутати таки внесли зміни до бюджету Калуша, якими затвердили 15 000 гривень для управління СБУ. За словами в. о. заступника міського голови Василя Турчина, місто передає силовикам не кошти, а пальне.