%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%83%d1%88
Про це повідомляє місцева газета Вікна. У відповіді міськрада пояснила, що секретарі постійних комісій пишуть протоколи вручну, пишуть Версії.

Також міськрада зазначила, що всі первинні рішення сесії міської ради за 2016 рік разом із доданими до них матеріалами, в тому числі і протоколи постійних комісій, вже архівовано.

Медіа-юрист ГО «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін вважає, що відповідь міської ради неправомірна:

«Відповідно до ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відмова вважатиметься правомірною, якщо розпорядник не володіє і не зобов’язаний володіти запитуваною інформацією згідно власних повноважень. Отже, незалежно від того, яким чином створюється документ, руками, не руками, створили його чи ні, якщо він має бути і він відкритий за режимом доступу – на запит він має бути наданий. Будь-які інші аргументи щодо ненадання не відповідатимуть вимогам закону. Стосовно архівації: за 2016-й рік документи мають бути в раді. Строк зберігання, передача в архів документів органів місцевого самоврядування врегулювано на рівні підзаконних актів Кабінету Міністрів України і цей термін три роки», – прокоментував юрист.

Як раніше Олександр Бурмагін пояснював читачам «Доступу до правди», питання строку і порядку зберігання різних видів документів будь-якого органу ОМС внормовано у переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 квітня 2012 р. за № 571/20884). У п.330 зазначеного Переліку передбачено, що будь-які договори, угоди (аудиторські, господарські, операційні тощо) зберігаються три роки. Причому, ці три роки починають обраховуватись після закінчення строку дії договору.