Інші препарати для симптоматичного лікування коронавірусної інфекції пацієнти поки куплятимуть самі.

На онлайн-нараді щодо поширення коронавірусу в Івано-Франківській області розповіли про протоколи лікування COVID-19 та безкоштовні препарати для інфікованих пацієнтів.

“Якщо ви бачили світові рекомендації та рекомендації МОЗ, то протоколи лікування коронавірусної інфекції – це симптоматичне лікування. Тільки буквально тиждень тому вийшов уніфікований протокол МОЗ, в якому, крім противірусних препаратів та антибіотиків, рекомендовані препарати, які використовуються для лікування малярій. Але від початку захворювання кожен пацієнт лікується, як пацієнт з вірусною інфекцією, і в залежності від симптоматики. А ми знаємо, що кожна вірусна інфекція, і навіть при коронавірусі, ускладнюється переважно вірусно-бактерійною пневмонію. Тому кожен терапевт і кожен лікар-інфекціоніст вміє лікувати по протоколу вірусну бактерійну пневмонію”, – повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний, пишуть Версії.

Раніше головний лікар ЦМКЛ Івано-Франківська Тарас Масляк повідомляв, що лікування одного хворого на COVID-19 обходиться до 3500 гривень в день. В області ж відмічають, що рекомендують пацієнтів з підозрою на коронавірус лікувати безкоштовно. Проте є певні нюанси.

“Відповідно до рекомендацій департаменту і ОДА коронавірусну інфекцію лікарні зобов’язані лікувати безкоштовно. Якщо є підозра на коронавірус, ми рекомендуємо керівникам медзакладів таких пацієнтів лікувати безкоштовно”, – додав Чемний.

Незважаючи на прийняти нещодавно єдиний протокол лікування COVID-19, лікарні першої лінії ще не повністю забезпечені обладнанням та ліками.

“Але випадки можуть бути різні. На даний час ми на область отримали плаквеніл та азитроміцин – це допомога від Офісу Президента. Ці препарати точно отримують безкоштовно. В окремих випадках може і родина допомагати. Не можемо зараз говорити, що у всіх випадках лікування безкоштовне. Але ми до цього йдемо. Бо вже в першій декаді ми отримаємо авансові виплати від НСЗУ. Створена відповідна база забезпечення, ми допомагатимемо з обласного фонду, а також підключатимуться благодійні фонди”, – прокоментував голова ОДА Віталій Федорів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!